2011 Birželio 21

Putinas pritaria Medvedevui dėl kapitalizmo atsisakymo

veidas.lt

REUTERS

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas pritaria prezidento Dmitrijaus Medvedevo kalbos Sankt Peterburgo ekonomikos forume teiginiams, tarp jų ir valstybinio kapitalizmo atsisakymui.

“Tai, be abejo, mūsų bendra su prezidentu Medvedevu programa, čia nėra jokių pozicijų skirtumų, ir prezidentas Medvedevas visiškai teisingai padarė, kad atkreipė į tai (būtinybę mažinti valstybės vaidmenį ekonomikoje) Rusijos ir tarptautinės visuomenės bei verslo sluoksnių dėmesį”, – sakė V. Putinas spaudos konferencijoje Paryžiuje antradienį.

Savo kalboje Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume Dmitrijus Medvedevas pareikalavo paspartinti privatizaciją, pavadindamas V. Putino vyriausybės planus šia linkme “pernelyg kukliais”. Ekspertų vertinimu, prezidento kalba buvo itin liberalaus turinio.

Į klausimą, ar pasiryžęs jis pasirašyti prezidento tezes, premjeras atsakė: “Jeigu pažiūrėsite į mano neseniai, o ir anksčiau – prieš kelerius metus – pasakytas kalbas, – visi šie teiginiai suformuluoti”.

“Tai mūsų bendra programa. Aš ne kartą sakiau, kad mes neketiname kurti valstybinio kapitalizmo. Daug kartų. Esant įvairioms situacijoms ir įvairioms auditorijoms. Diskusija itin paaštrėjo, kai mes įsteigėme kelias valstybines korporacijas. Aš daug kartų sakiau ir dar kartą noriu pasakyti. Valstybinės korporacijos susijusios ne su valstybės nuosavybės didinimu. Jų įsteigimas susijęs su kitkuo. Jo tikslas – surinkti į viena išsklaidytus valstybės materialinius išteklius, padidinti jų kapitalizaciją ir po to pateikti į rinką”, – sakė V. Putinas.

Net esant krizei, labai aštriai, kai mūsų stambios privačios bendrovės pačios kreipėsi į Vyriausybę, prašydamos paimti jų nuosavybę, mes pasirinkome visiškai kitokį būdą, kaip įveikti krizę. Mes nepaėmėme privačios nuosavybės, nors galėjome tai padaryti, mes net buvome to prašomi. Mes parengėme kitus rėmimo būdus, išsaugojome didžiausias mūsų bendroves. Taip mes ketiname veikti ir toliau”, – pareiškė premjeras.

“Jeigu pažiūrėsite šalies raidos iki 2020 metų programą, tai ir ten visa tai yra”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...