2010 Lapkričio 25

Neformalus ugdymas

Provincijoje vaikus lavinti kainuoja pigiau

veidas.lt

Šiuo metu vilniečių vaikų tėvai už vaiko lavinimą valstybinėse muzikos ar meno mokyklose moka daugiausiai Lietuvoje – atitinkamai 75 ir 55 litus per mėnesį. Tuo tarpu mažiausi analogiški mokesčiai provincijos muzikos mokyklose tesiekia 25 Lt, dailės – 15 Lt.

Vertinant pačių savivaldybių vieno vaiko neformaliam ugdymui skiriamas lėšas, daugiausiai jų skiriama Trakuose ir Radviliškyje (7 tūkst. Lt vaikui per metus), mažiausiai – Pakruojyje ir Pasvalyje (2 tūkst. Lt).

“Šiuo metu mokinio krepšelio dalis, skirta neformaliam ugdymui, tesudaro 25 Lt per metus, tačiau tokią tvarką žadama keisti. Jau kitų metų rugsėjį keliose savivaldybėse bus pereita prie tam tikro, gerokai solidesnio, neformalaus švietimo krepšelio – 100 Lt vienam moksleiviui per mėnesį, o ne per metus. 2012 m. rugsėjo pirmąją prie naujos tvarkos žadama pereiti visoje Lietuvoje. Tikimės, kad tai paskatins meno ir muzikos mokyklas pasitempti, o pasyvesnius vaikus – naudotis valstybės skiriamais pinigais”, – “Veidui” teigė švietimo ir mokslo ministro patarėjas Albertas Lakštauskas.

Tačiau tikėtis, kad perėjus prie naujos tvarkos sumažės tėvų mokesčio dalis už vaiko lavinimą nereikėtų, nes tuomet labai susitrauks savivaldybių išmokos muzikos ir dailės mokykloms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...