2016 Vasario 12

Proveržio sieks pasitelkę naujus IT sprendimus

veidas.lt

E. Matonytės nuotr.

Edita MATONYTĖ

Pernai 20-ies metų veiklos jubiliejų pažymėjusi įmonių grupė „Autoverslas“ ne tik sukūrė plačią infra­struk­tūrą – 28 tūkst. kv. m sandėlius ir dar didesnius logistikos centrus, bet ir investavo į verslą efektyvinančias modernias informacines technologijas. Su jų pagalba valdomos didelės darbų apimtys, palaikomas platus kontaktų tinklas, laikomasi standartizuotų procedūrų ir atliekamos strateginės įžvalgos.

Šiuolaikinės logistikos sprendimus siūlančios įmonių grupės „Autoverslas“ vadovas Val­de­­maras Zakarauskas teigia, kad tiksliai at­likti užduotis daugiau nei dviem šimtams darbuo­­tojų padeda šiuolaikinės sandėlių ir transpor­to valdymo sistemos. „Naujausios technolo­­gijos padeda mums per metus gabenti de­šimtis tūkstančių krovinių ir automobilių, juos per­krauti, saugoti atviruose bei uždaruose sandė­­liuose ir profesionaliai aptarnauti. Šiemet ke­ti­name mažiausiai 7 proc. didinti pardavimą, ku­­ris pernai sudarė 19,2 mln. eurų“, – pabrėžia vadovas.

Pasak jo, pasitelkus „Equinox Europe“ sandėlių valdymo sistemą „Vision“ sustyguojami pro­­cesai terminaluose ir sandėliuose, kurių veikla jungia skirtingus pasaulio taškus. Dirbama su partneriais Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje, Vo­kietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Bal­tarusijoje, Kazachstane, Kinijoje ir kitose pasaulio šalyse. „Sausį ši sistema pradės veikti ir automobilių logistikos centre Vievyje, o kiek vėliau – ir Klaipėdos sandėliuose. Mūsų IT sistemas prižiūrintys partneriai – „Penkių kontinentų ko­munikacijų centras“ įdiegė unikalų belaidžio

Wi-FI interneto ryšio tinklą, kuris leidžia lauko sąlygomis aikštelėse skenuoti ir fo­tografuoti automobilius“, – naujausias investicijas vardija V.Za­karauskas.

Pasak Roberto Ragausko, UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktoriaus pa­vaduotojo, belaidis ryšys būtinas operatyviam darbui visoje logistikos centro teritorijoje, todėl buvo parinkta lauko sąlygomis ryšį užtikrinanti pasaulinių gamintojų „Cisco Systems“ ir „Ruc­kus“ įranga. Dėl naujojo proceso „Auto­verslo“ specialistai 7 ha dydžio centre sparčiau p­a­rengs automobilius ir jų komponentus gabenimui, pa­gerės logistikos operacijų tikslumas ir planavimas. Tai itin svarbu dirbant su didžiausiais pa­sau­lio automobilių gamintojais, kuriems logistikos paslaugas teikia įmonių grupė.

Patikėjo IT sistemų priežiūrą

Kitas svarbus žingsnis, kurį atliko įmonių gru­pė „Autoverslas“, – patikėjo 84 kompiuterinių dar­bo vietų ir serverių Vilniuje, Kaune, Klai­pė­doje, Vievyje ir Marijampolėje priežiūrą bendro­vei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“. R.Ragauskas sako, kad IT priežiūros pa­slau­­gos verslui tampa įprasta praktika siekiant sklan­­daus procesų valdymo: „Vadovaujamės prin­­cipu, kad kiekvienas geriausiai atliekame sa­vo srities darbus. Turime sukūrę paslaugų vers­­­lui koncepciją „ProfIT“, skirtą įmonių IT infrastruktūros priežiūrai ir darbui užtikrinti. Nuo­lat tobuliname klientų IT sistemas ir problemų sprendimo būdus.“

Pasak R.Ragausko, jų centras nuolat teikia konsultacijas ir siekia augti kartu su klientais. At­si­žvelgdami į jų poreikius specialistai parengia me­tinį administravimo planą, padeda ateityje iš­­vengti incidentų ir optimizuoti IT infrastruktūrą.

V.Zakarauskas sako, kad sukūrus tinkamą in­frastruktūrą, leidžiančią sėkmingai veikti daugelį metų ir aktyviai plėtoti verslą, siūlomas ekonomiškiausias, saugiausias ir greičiausias krovinių ga­benimo būdas. „Sandėliai, beveik šimtas nuosavų ir kontrakto pagrindu dirbančių automobilvežių, tiek pat pagal subrangos sutartį dirbančių balninių vilkikų ir net keturios geležinkelio atšakos greta didžiausių logistikos centrų, o kad užtikrintume tiesiausius jūrinius kelius, dirbame išvien su stambiausiomis laivybos kompanijomis. Visa tai sujungia šiuolaikinės technologijos ir mūsų patirtis“, – teigia V.Zakarauskas.

Parengta bendradarbiaujant su įmonių grupe „Penki kontinentai“.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...