2011 Vasario 04

Politika

Prokurorai nerado ČŽV kalėjmo

veidas.lt

Lietuvos prokurorams nepavyko patvirtinti per parlamentinį tyrimą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) padarytos išvados, kad Lietuvoje buvo įrengtos dvi patalpos įtariamiesiems terorizmu laikyti.

Generalinės prokuratūros nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą sakoma, kad Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD) ir JAV Centrinės žvalgybos valdyba (CŽV), vykdydami vadinamuosius projektus Nr.1 ir Nr.2, nusikalstamos veikos nepadarė.

NSGK ir prokuratūros tyrime projektais Nr.1 ir Nr.2 vadinamos patalpos Vilniuje Sierakausko gatvėje ir Antaviliuose, kurios esą buvo įrengtos CŽV sulaikytiems įtariamiesiems terorizmu kalinti.

“Ikiteisminio tyrimo metu vienareikšmiškai vertinamų duomenų, kad projekto Nr.1 vykdymo metu patalpos buvo įrengiamos būtent sulaikytam asmeniui laikyti, negauta”, – teigia Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda.

Anot jo, gauti faktiniai duomenys apie patalpų įrengimo specifiką rodo kitą jų paskirtį.

Tas pats tvirtinama ir apie projektą Nr.2.

“Faktiniai duomenys ir visi apklausti liudytojai pagrindžia kitą pastato paskirtį ir panaudojimą”, – sakoma Generalinės prokuratūros nutarime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Vuo kon saką?! Vuo kon saką?! rašo:

    “”Prokurorai nerado ČŽV kalėjmo”"
    Kur ten rasi tą “”ČŽV”" (Čiortikų Žalieji Vaiduokliai) kontorą, jei tokios nėra…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...