2011 Birželio 21

Prokuratūros reforma paskatins sveiką konkurenciją

veidas.lt

BFL

Prokuratūros reforma spręs pagrindinę sistemos problemą – jos uždarumą, ir sudarys sąlygas sveikai konkurencijai, sako prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius.

“Įstatymų pataisomis buvo pateikti prezidentės siūlymai, kurie sprendžia vieną iš opiausių prokuratūros problemų – sistemos uždarumą”, – interviu Žinių radijui antradienį sakė J. Markevičius.

Pasak prezidentės patarėjo, įvedamos kadencijos paskatins konkurenciją ir skatins siekti gerų darbo rezultatų.

“Vyriausiesiems prokurorams įvedamos kadencijos, taip pat ribojamas jų skaičius – tokios pataisos paskatins sveiką konkurenciją. Dabar gerus darbo rezultatus turintys pareigūnai nemotyvuojami, jie mato, kad pozicijos užimtos ir nebėra kur augti. Tikrai gabūs prokurorai nusivilia sistemos galimybėmos ir palieka ją, reikia sudaryti jiems sąlygas kopti karjeros laiptais”, – sakė šalies vadovės patarėjas.

Prezidentūra Seimui yra pateikusi pataisas, kad vadovaujantys prokurorai į pareigas būtų skiriami penkerių metų kadencijai, ir ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Taip pat speciali darbo grupė yra parengusi pataisas, pagal kurias prokuratūros sistema Lietuvoje iš trijų pakopų taps dvipakope.

Pataisos numato, kad Lietuvos prokuratūros sistemą turėtų sudaryti Generalinė prokuratūra ir penkios apygardos prokuratūros, prokuratūra turės glaudžiau bendrauti su Vyriausybe, o prokurorų darbą ir etiką vertins ne tik kolegos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...