2011 Kovo 08

Maisto produktai

Prognozuojamas mėsos brangimas

veidas.lt

Praėjusią savaitę už kilogramą kiaulienos mokėję maždaug 7,5 lito, netrukus pirkėjai turės atseikėti maždaug 0,8-1 lito daugiau, rašo “Lietuvos rytas”.

“Žaliava pabrango. Todėl neišvengiamai brangs ir produktai”, – sakė bendrovės “Biovela Group” vadovas Virginijus Kantauskas.

Pasak V.Kantausko, mėsos gaminiai artimiausiu metu turėtų pabrangti 10-15 proc. Brangesnių, išskirtinių produktų kaina aukštyn šoktelės smarkiau, pigesnių – mažiau.

“Kurį laiką mėsos perdirbimo įmonės savo sąskaita pridengia žaliavos kainų šuolį. Rinkoje susidaro savotiškas vakuumas, bet jis galop plyšta. Tam jau atėjo laikas”, – sakė V.Kantauskas.

Pastaruosius metus mėsos ir jos gaminių kainos nekilo. Vos po keletą procentų brango pavieniai mėsos produktai.

Pasak mažmeninės prekybos tinklo “Iki” atstovo Valdo Lopetos, nuo metų pradžios tiekėjai bemaž 10 proc. pabrangino dalį pieno, duonos produktų, cukrų, kai kurias žuvis.

Dėl augančio eksporto į Rusiją ir besibaigiančio derliaus tiekėjai maždaug penktadaliu padidino bulvių, pomidorų, taip pat kai kurių kitų vaisių ir daržovių kainas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...