2011 Lapkričio 29

Prognozės žemyn, viešojo sektoriaus algos – aukštyn

veidas.lt


Valstybės sektoriuje algos kyla ketvirtas ketvirtis iš eilės. Keista, nes oficialiai tikinama, kad jos nėra didinamos, be to, ūkio augimas stabtelėjo ir ateities prognozės pesimistiškesnės nei anksčiau, tad pagrindo jas kelti – jokio.

Kaip pranešė Statistikos departamentas, vidutinis mėnesinis darbo užmokestis šalies ūkyje trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, padidėjo 0,4 proc., iki 2116 Lt. Algos valstybės sektoriuje sudarė 2244,8 Lt ir, palyginti su antruoju ketvirčiu, padidėjo 0,6 proc. Privačiame sektoriuje alga kur kas mažesnė – 2036,2 Lt, mažiau ir padidėjo – 0,4 proc.
Pramonininkų konfederacijos finansų analitikas Aleksandras Izgorodinas stebisi, kad viešajame sektoriuje darbo užmokestis kyla ketvirtą ketvirtį iš eilės, o privačiame – trečią ir mažesniais tempais. Reikia turėti omeny, kad ir per krizę privatus sektorius buvo priverstas algas mažinti beveik 3 proc. daugiau, nei jos sumažintos viešajame. „Kai didėja neramumai finansų rinkose ir darosi vis brangiau skolintis, o biudžeto deficitas viršija 5,1 proc. BVP, šiandien vargu ar tinkamas laikas didinti algas viešajame sektoriuje, juolab oficialiai tikinant, kad jos nedidėja. Kai deramasi dėl minimalaus atlyginimo, Vyriausybė tikina, kad dėl įtampos finansų rinkose jo negalima kelti, tačiau tai negalioja patiems valdininkams ir jau šiuo metu didina biudžeto deficitą“, – piktinasi A.Izgorodinas.
Oficialiai ir kitąmet viešajame sektoriuje atlyginimų kelti nežadama, tačiau valstybės biudžeto projektas remiasi prognozėmis, kad vidutinė alga valstybėje  2012 m. didės 5,5 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...