2011 Kovo 19

Mitingas

Profsąjungų atstovai mitinge prie Vyriausybės reikalavo didesnio minimalaus atlyginimo ir progresinių mokesčių

veidas.lt

Profsąjungos šeštadienį Vilniuje surengė eitynes ir mitingą, kuriame reikalavo valdžią atsigręžti į paprastus žmones, didinti minimalų atlyginimą, progresinių mokesčių ir mažesnių maisto produktų bei komunalinių paslaugų kainų.

Eitynės, kurios apie 12 val. prasidėjo nuo Seimo dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių. Pražygiavę Gedimino prospektu su įvairias plakatais ir vėliavomis mitinguojantys susibūrė aikštėje prie Vyriausybės rūmų. Eitynių dalyviai priešakyje nešė plakatą su užrašu: “Alkanas žmogus – žvėris, alkanas vargšas – revoliucionierius”.

“Epic fail” (angl. Įspūdinga nesėkmė – BNS), “Gana vergiško darbo užmokesčio”, “Mokesčius turčiams, o ne vargšams”, “Norime gyventi, o ne vergauti”, “Premjere, socialinio teisingumo”, skelbė eitynių dalyvių plakatai.

Mitingo organizatoriai susirinkusiems perskaitė Vyriausybei keliamų reikalavimų sąrašą ir piktinosi valdžios vykdoma ekonomikos, finansų ir socialine politika. Reikalavimų sąrašas buvo nuneštas į Vyriausybės priimamąjį.

“Minimalios algos didinimas, progresinių mokesčių įvedimas, pensijų atstatymas, naujų darbo vietų kūrimas, pridėtinės vertės mokesčio mažinimas, maisto produktų, komunalinių paslaugų kainų mažinimas. Tai yra būtent tie reikalavimai, kurie aktualūs šiai dienai čia susirinkusiems žmonėms ir visiems Lietuvos piliečiams”, – žurnalistams reikalavimus vardijo vienas renginio organizatorių, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Pasak jo, pastaruosius dvejus metus Vyriausybė visą dėmesį ir lengvatas skyrė verslui, sumažino pelno mokestį, o biudžetą formavo didinant mokesčius ir pajamas neturtingiausiems žmonėms. Jis ragino valdžią atsigręžti į paprastus žmones, kad jie galėtų, jog krizė baigiasi.

“Mes valdžios poreikius daliname į rinkėjų ir rėmėjų poreikius. Kol iki Seimo rinkimų buvo ilgas laikotarpis jie daugiau tenkino rėmėjų poreikius, gal dabar, ir mes to tikimės, valdžia atsigręš į rinkėjus, kurie balsuos”, – kalbėjo Š.Černiauskas.

“Dabar Seime valdančioji dauguma jau kalba apie progresinių mokesčių įvedimą apie minimalios algos didinimą. Aš galvoju, kad tie reikalavimai bent iki rudens turėtų būti pradėti vykdyti”, – teigė jis, pažymėjęs, kad profsąjungos Vyriausybei gali patarti kaip vykdyti keliamus reikalavimus.

Eitynes ir mitingą prižiūrėjo gausios policijos pajėgos, protestuojančių koloną sekė raitoji policija, tačiau incidentų nekilo.

Renginyje daugiausia dalyvavo senyvo ir vidutinio amžiau žmonės, renginyje dalyvavo ir kelių neparlamentinių partijų atstovai, šaligatviu paskui eitynių dalyvius sekė kai kurie praeiviai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...