2012 Sausio 10

Pro kiaurus konteinerius į aplinką plūsta šiukšlių koncentratas

veidas.lt


Ar pastebėjote po jūsų namo konteineriais nuolat telkšančias balas? Ar dažnai rytais pyktelite įsiminę į dvokiančią pliurzą, kai metate šiukšles?
Žalieji aktyvistai ir Žaliųjų sąjūdžio nariai į šiuos klausimus atsakė teigiamai ir ėmėsi ieškoti priežasčių. Pasirodo dažno daugiabučio kieme stovinčio konteinerio dugne galima aptikti pragręžtas skyles. Pro kiaurus konteinerių dugnus nuolat bėga murzinas dvokiantis šiukšlių skystis ir koncentratas. Belieka spėlioti, kokių medžiagų ir bakterijų knibžda šiame koncentrate… Iš atliekų bėgantis skystis be jokio filtravimo ar kitokio valymo teka ant žemės ir keliauja tiesiai į gruntinius vandenis. O po to patenka į upes ir požeminius šaltinius. O iš ten jau tiesus kelias į mūsų miestų geriamojo vandens išteklius.
Vasaros metu šios srutos skleidžia ypač nemalonų kvapą ir kelia rimtą grėsmę šalia būnantiems vaikams bei naminiam gyvūnams. Tokioje aplinkoje tvyrant karščiui greitai plinta bakterijos. Šios patekusios ant naminių gyvūnų lengvai grįžta į gyventojų namus.
Atliekų tvarkymo verslu besiverčiančios bendrovės nevaržomai teršia kiemus, o atliekų tvarkymo kontrolę ir monitoringą vykdančios institucijos į šiuos pažeidimus kol kas nekreipia jokio dėmesio. Todėl žaliųjų bendruomenė ragina gyventojus fiksuoti atliekų tvarkymo pažeidimus ir pranešti apie juos atliekų tvarkytojams ir Žaliųjų sąjūdžiui adresu zaliosiosnaujienos@gmail.com.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Pasipiktinusi Pasipiktinusi rašo:

  kas jau kas, o ecoservice tokias problemas sprendžia greitai… :/ nuolat kaitalioja sudegusius konteinerius (net pelenams problemiškiauisiose vietose specialius pastatė, kad sumažėtų gaisrų), nešvarius (bent jau šiuo metu) plauna nemokamai – tereikia pranešti. Šiukšles išveža laiku… Tikrai negaliu skųstis. Uždėjot jų nuotrauką ir nesusilaikiau – pyktis sukilo :/

 2. Pasipiktinusi Pasipiktinusi rašo:

  suprantu, kad rašėt “abstrakčiai”, bet kam tada konkrečios įmonės konteinerio foto dėt? :/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...