2014 Vasario 05

Privataus kapitalo fondas „BaltCap Private Equity Fund II“ sėkmingai pradėjo veiklą

veidas.lt


Privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytojos BaltCap įsteigtas privataus kapitalo fondas „BaltCap Private Equity Fund II“ (BPEF II) sėkmingai pradėjo veiklą. Šiuo metu investuotojų įsipareigojimai investuoti į fondą jau siekia 63 mln. Eurų (217,5 mln. Litų). Planuojamas šio į Baltijos šalis investuosiančio fondo dydis – 100 mln. Eurų (345,28 mln. Litų).

Privataus kapitalo fondas BPEF II įsteigtas BaltCap, bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), dalyvaujančiu projekte per Baltijos inovacijų fondą, taip pat su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB) ir „Swedbank“ valdomais Baltijos pensijų fondais bei „LHV Asset Management“ ir „Danske Capital“ fondų valdytojais. Fondas BPEF II investuos į Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonių kapitalą bei su akcijomis susijusius vertybinius popierius.

„Neabejojame, kad įsteigtas didžiausias iki šiol tokio pobūdžio fondas Baltijos šalyse suteiks rimtą postūmį verslui augti, teigiamai paveiks ne tik būsimą Lietuvos rizikos kapitalo ekosistemos plėtrą, bet ir paskatins užimtumo ir ekonomikos konkurencingumo augimą“, ‒ pažymėjo Evaldas Gustas, LR ūkio ministras.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, šis fondas – tai puikus trijų Baltijos valstybių iniciatyvos bei bendradarbiavimo sėkmės pavyzdys, leidžiantis pasinaudoti kur kas didesnėmis privačiomis investicijoms, skatinantis Baltijos regiono privataus ir rizikos kapitalo rinkos plėtrą bei padedantis didelį augimo potencialą turinčioms Baltijos regione veikiančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms lengviau pritraukti privatų ir rizikos kapitalą.

Fondas BPEF II planuoja investuoti kapitalą į Baltijos regiono įmones ‒ fondas sieks įgyti kontrolinius įmonių akcijų paketus, paprastai į bendrovę investuodamas 5 – 10 mln. eurų. Fondo valdytoja BaltCap veiks kaip aktyvi vidutiniojo laikotarpio investuotoja ir glaudžiai bendradarbiaus su įmonių vadovais, siekdama sukurti savo sektoriuose pirmaujančias bendroves.

„Baltijos šalių ūkis auga bene sparčiausiai Europos Sąjungoje. Palanki ekonominė padėtis, o kartu ‒ specifinė, išskaidyta Baltijos valstybių rinka, kurioje įvairiuose sektoriuose veikia daug smulkių ir vidutinių įmonių, atveria puikias galimybes investuoti į būsimųjų regiono lyderių augimą. Džiaugiamės, jog prie šio projekto prisijungė tiek mūsų pagrindiniai investuotojai – Europos investicijų fondas bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, ‒ tiek ir vietos pensijų fondų valdytojai“, ‒ kalbėjo Simonas Gustainis, BaltCap vadovaujantis partneris.

„Mes nuolat ieškome patrauklių galimybių investuoti į vietines rinkas. Matome Lietuvos ir kitų Baltijos šalių ekonomikų potencialą ir manome, kad investicijos gali atnešti ne tik patrauklią grąžą pensijų fondų dalyviams, bet ir prisidėti prie šalių ekonomikos augimo ir kapitalo rinkų plėtros“, – sakė Aurimas Maždžierius, „Swedbank investicijų valdymo“ vadovas.

Pasak fondo valdytojų, BPEF II veiks vadovaudamasis pasiteisinusia strategija „investuoti ir vystyti“ (angl. buy and build), kurią taikė fondo pirmtakas – „BaltCap Private Equity Fund I“. Šis fondas atliko aštuonias investicijas į įmones, kurios, skaičiuojant bendrai, per pastaruosius ketverius metus daugiau nei dvigubai padidino pajamas (iki 230 mln. eurų 2013 m.) ir keturiskart – pelną prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA). BaltCap dalyvaujant šių įmonių valdyme, bendras jų darbuotojų skaičius padidėjo 45 proc.

„Naujieji mūsų įsipareigojimai BaltCap padės dar labiau stiprinti bendradarbiavimą, kurį pradėjome 2001 m. BaltCap savybės ir gebėjimai investuoti šiame regione ‒ neprilygstami, o šis naujasis fondas leis dar išplėsti jų veiklos sferą. Europos investicijų fondas yra Baltijos inovacijų fondo, kurį įsteigėme su regiono partneriais, architektas ir pagrindinis investuotojas. BPEF II ‒ pirmoji Baltijos inovacijų fondo investicija, ir tai ‒ reikšmingas žingsnis, plėtojant visas Baltijos šalis apimančio „fondų fondo“ veiklą“, ‒ teigia Richard Pelly, Europos investicijų fondo vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...