2011 Rugsėjo 09

Prirašytų partijų narių neliks

veidas.lt

Nuo kitų metų kovo 1 d. visi Lietuvos piliečiai portale www.e-paslaugos.lt galės pasitikrinti savo narystę politinėje partijoje.

Teisingumo ministro patarėja Vaida Vincevičiūtė sako, kad falsifikavimo ar piktnaudžiavimo atvejų, kad asmuo būtų įrašytas į kokią partiją jam nežinant, nustatyta nebuvo, bet ir to patikrinti iki šiol naudota sistema galimybės nesuteikė. Ji rodė tik pasikartojimus, tai yra ar asmuo nėra įrašytas į kelių partijų sąrašus, nes kartais pakeitusieji partiją apie tai tiesiog nepranešdavo savo buvusiems politiniams bendražygiams. Dabar patys piliečiai turės galimybę patikrinti, ar nėra prirašyti prie kurios nors partijos.
Pernai įsigaliojus Politinių partijų įstatymo pataisoms, visos politinės partijos kiekvienais metais Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Anksčiau jie buvo tikrinami rankiniu būdu, o nuo šiemet teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu specialioje informacinėje sistemoje. Nuo kitų metų pradžios partijos ir sąrašus privalės teikti per šią sistemą, tad partijų narių vardai, pavardės, asmens kodai automatiškai bus sutikrinami su kitų partijų sąrašais ir Gyventojų registro duomenimis.
Pagal Civilinį kodeksą partijos, neturinčios daugiau nei 1 tūkst. narių, gali būti likviduojamos, bet tik jei pačios to paprašo arba jei Juridinių asmenų registras kreipiasi į teismą. Teisingumo ministerija siūlo paprastinti šią tvarką ir partiją likviduoti, jei ji dvejus metus iš eilės nepateiks narių sąrašų.
Šiuo metu Lietuvoje įregistruota 40 politinių partijų, penkios iš jų likviduojamos. Pastaroji išnykusi iš politinio žemėlapio – Naujoji sąjunga, liepą susijungusi su Darbo partija. Kol kas neįregistruota Prezidento sąjunga – taip naują politinį darinį nutarė pavadinti rugpjūčio pradžioje susivieniję Vytauto Šustausko vadovauta Laisvės sąjunga ir buvusios socialdemokratės Kristinos Brazauskienės rėmėjai.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas primena, kad Lietuvoje partijų gimimas ir mirtis – jokia naujiena. Kas šiandien prisimena kažkada buvusią įtakingą Nepriklausomybės partiją ar kas yra girdėję, ką veikia Tautos pažangos partija? Tikėtina, kad partijų narių tikslesnė apskaita gali dar gerokai praretinti partijų narių sąrašus.

Likviduojamos partijos
Protėvių atgimimo
Politinių kalinių
Ūkio
Nepartinių judėjimas “Rinkimai 96″
Nacionaldemokratų

Šaltinis: Teisingumo ministerija

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...