2010 Gruodžio 23

Europos Sąjunga

Prieštarauja prisijungimui prie Šengeno

veidas.lt

Vokietija ir Prancūzija ketina blokuoti Rumunijos ir Bulgarijos stojimą į Šengeno zoną, nes pastarosios šalys nepakankamai kovoja su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu.

Abiejų šalių prisijungimas prie bevizės zonos buvo planuojamas kitų metų kovą.

“Manome, kad dar per anksti svarstyti šalių prisijungimą prie Šengeno zonos 2011 metų kovą”, – rašoma ES komisarui Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų nusiųstame laiške.

Rumunija ir Bulgarija įstojo į Eurpos Sąjungą 2007 metais, tačiau Europos Komisija ne kartą pažymėdavo, kad nepadaryta jokios esminės pažangos kovojant su korupcija ir nusikalstamumu.

Šengeno zonos šalys nuogąstauja, kad per šias dvi valstybes gali padidėti nelegalių migrantų ir narkotikų srautas į Vakarus. Tačiau abi šalys neketina nusileisti.

“Mes nepakęsime jokios diskriminacijos, net iš galingiausių ES šalių. Mes turime turėti tas pačias teises, kaip ir kitos šalys, nes tai numatyta stojimo sutartyje”, – pareiškė Rumunijos prezidentas Traianas Basescu (Trajanas Besesku). Jo žodžius citavo laikraštis “Evenimentul Zilei”.

Bulgarijos vidaus reikalų ministras Cvetanas Cvetanovas reagavo santūriau, pareikšdamas, kad laiškas nepakeitė Sofijos planų prisijungti prie Šengeno zonos ir dabar rengiami visi tam reikalingi dokumentai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...