2011 Liepos 21

Prieš liūtis ir perkūniją – ugniagesių patarimai

veidas.lt

BFL

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad ketvirtadienį antroje dienos pusėje daug kur numatomos liūtys su perkūnijomis, kai kur galimas škvalas. Panašūs orai prognozuojami ir penktadienį. Stiprių liūčių metu paprastai apsemiamos sodybos, miestų gatvės, keliai, pasėlių plotai, pavojingai persipildo vandens telkiniai, gali sutrikti įprastinės žmonių gyvenimo sąlygos. Liūties, perkūnijos ar škvalo metu gyventojai dėl sugadintų pastatų, kelių, energetikos ir ryšių sistemos objektų, sutrikusio eismo gali patirti didelių nuostolių. Tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą primena ir pataria, kaip reikėtų elgtis stiprios liūties, perkūnijos ar škvalo metu.

Perspėkite darbuotojus apie artėjančius pavojingus hidrometeorologinius reiškinius ir informuokite, kokie darbai turi būti nutraukti. Sustabdykite krovos darbus su kranais bei kituose objektuose, nedirbkite su atvira ugnimi. Sutvirtinkite laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite. Svarbesniuose objektuose patikrinkite avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinkite kuro atsargomis ir pasirenkite gamybos proceso avariniam sustabdymui.

Nestovėkite ir nestatykite automobilių po aukštais medžiais, arti elektros linijų. Jei gyvenate kaime, uždarykite tvartų, namų duris, langus ir langines. Prieš prasidedant liūčiai, iš rūsių išneškite daržoves, maisto atsargas, vertingesnius daiktus. Užsandarinkite šulinius, kad į juos nepatektų užterštas paviršinis vanduo. Patikrinkite, kad garažuose, ūkiniuose pastatuose, sandėliukuose neliktų atvirų teršalų (chemikalų, tepalų ir kt.), kurie gali užteršti aplinką.

Perkūnijos metu namuose būtina išjungti visus elektros prietaisus ir antenas. Pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdžius, būti prie elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, prie kurių auga aukšti medžiai. Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.

Perkūnijai užklupus lauke, geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje. Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsdami skubėkite į krantą. Griaudžiant nebėgiokite, nevažiuokite motociklu ar dviračiu, nelaikykite rankose metalinių daiktų. Palikite juos atokiau ir pralaukite perkūniją.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar mažamečiai vaikai, šiuo metu leidžiantys laiką be tėvų. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems arba informuokite kaimynus, o nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefono numeriu 112.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...