2011 Vasario 02

Kultūra

Prie VEKS molekulių – eilė

veidas.lt

Prie litu įkainotų projekto “Vilnius – Europos kultūros sostinė” (VEKS) simbolių – žaliųjų molekulių – rikiuojasi potencialūs pirkėjai.

Savivaldybė perima dalį likviduojamos viešosios įstaigos “Vilnius -Europos kultūros sostinė 2009″ turto. Tarp šio turto yra ir devyni VEKS simboliai – žaliosios molekulės. Nors pradinė jų kaina buvo daugiau kaip 225 tūkst. litų, dabar šių skulptūrų vertė – 9 litai, rašo “Vilniaus diena”.

Savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas pusiau juokais svarstė, kad gal reikės skelbti aukcioną ir bandyti VEKS simbolius parduoti.

“Gal atsiras vilniečių, kurie norėtų tuos daiktus pasistatyti savo kieme”, – kalbėjo jis.

Tačiau į savivaldybę jau kreipėsi žmonių, kurie nebereikalingus VEKS simbolius įsigytų.

“Kalbėdamas apie aukcioną juokavau, tačiau, atrodo, jį tikrai reikės skelbti. Sulaukėme kelių skambučių, žmonės domisi. Apie galimybę įsigyti tas skulptūras manęs klausinėjo ir savivaldybės darbuotojai”, – pasakojo A.Mikalauskas.

Kada galėtų vykti VEKS simbolių aukcionas, kol kas neaišku. Pasak Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojo, pirmiausia viską reikia suderinti su savivaldybės vadovais ir paruošti reikiamus dokumentus.

“Bus normalus aukcionas, kokie vyksta parduodant bet kokį savivaldybės turtą. Aš pats tikrai su tais daiktais kaip turguje nestovėsiu ir jų nesiūlysiu”, – paklaustas, ar nėra galimybės VEKS molekules įsigyti kaip nors kitaip, nukirto A.Mikalauskas.

Anot viešosios įstaigos “Vilnius -Europos kultūros sostinė 2009″ likvidatorės Jolantos Lukošienės, VEKS simboliai buvo vertingi tik tol, kol vyko pats VEKS projektas.

“Tie simboliai yra vertingi tol, kol yra įmonė ar projektas, kurį jie simbolizuoja. Kai neliko VEKS, vertę prarado ir simboliai, todėl jie taip ir įvertinti”, – teigė ji.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...