2011 Birželio 13

Prie TV bokšto – istorinis antenų parkas

veidas.lt

BFL

Minėdamas 85-ąsias radijo programų siuntimo, drauge ir savo veiklos metines, Telecentras prie Vilniaus TV bokšto atidarė istorinį antenų parką. Lietuviškai radijas pirmą kartą prabilo 1926 m. birželio 12 d., o pirmasis radijo siųstuvas buvo sumontuotas Telecentrui priklausančiame pastate Kaune, Žaliakalnyje.

Pasak parko atidarymo iškilmėse dalyvavusio Telecentro valdybos pirmininko susisiekimo viceministro Rimvydo Vaštako, dabar Telecentras siunčia didelės raiškos TV programas ir jau daugiau nei 90-čiai proc. Lietuvos gyventojų užtikrina antžeminės skaitmeninės televizijos prieinamumą, be to, diegia pažangias duomenų perdavimo technologijas ir nuolat plečia paslaugų spektrą.

Telecentro generalinis direktorius Gediminas Stirbys pabrėžė, kad Telecentras yra pasirengęs siųsti netgi trimates TV programas, jeigu tik būtų pateikta užsakymų tokiai paslaugai teikti.

Telecentro nueitą kelią primena trys naujajame parke pastatytos antenos: radijo programų siuntimo antena “Dožd”, radiorelinio ryšio ruporinė parabolinė antena RPA-2P ir TV programų siuntimo antena “Ladoga”. Artimiausiu metu bus tvarkomi antenų parko takai, o ateityje jame atsiras dar daugiau eksponatų.

“Mūsų įsteigtas parkas pasitarnaus telekomunikacijų raida besidominčiam jaunimui ir neabejotinai taps dar vienu traukos objektu taip gausiai Vilniaus TV bokštą lankantiems turistams. Antenos ne tik įdomios technologine prasme, jos iš tiesų įspūdingo dizaino, todėl visiems čia bus malonu pasivaikščioti ir atidžiau jas apžiūrėti”, – sakė G. Stirbys.

Parke prie Vilniaus TV bokšto stovi ir palydovinio ryšio antena”Nera”, kurią 1991 m. mūsų šaliai padovanojo Norvegijos telekomas. Ši antena sovietų agresijos metu buvo naudojama Aukščiausiosios Tarybos rūmuose ryšiui su pasauliu užtikrinti, o šių metų sausį, minint Lietuvos Laisvės gynėjų dienos 20-ąsias metines, pradėta eksponuoti plačiajai visuomenei.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...