2010 Birželio 29

Netektis

Pašarvotas A. M. Brazauskas

veidas.lt

Andrius Ufartas / BFL

Antradienio rytą Prezidentūroje Vilniuje pašarvotas šeštadienį miręs pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas.

Velionio karstas iš Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės į Prezidentūros Kolonų salę atvežtas uždengtas Lietuvos vėliava, procesiją atlydėjo policijos motociklai. Prezidentūros kieme A.M.Brazausko karstą pasitiko artimieji. Kartą į Kolonų salę įnešė garbės sargybos kuopos kariai.

Prieš vidurdienį mirusiam prezidentui ir ekspremjerui atiduoti pagarbą ketina prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Atsisveikinti su A.M.Brazausku antradienį nuo vidurdienio atvyks buvę jo bendražygiai: partijos nariai, Nepriklausomybės akto signatarai, pirmosios ir A.M.Brazausko vadovautos Vyriausybės nariai, buvę prezidento patarėjai.

Po pietų su prezidentu galės atsisveikinti visi norintieji.

Visuomenės atstovams įėjimas skirtas pro vartus nuo Vilniaus universiteto pusės, organizuotoms grupėms – nuo Krašto apsaugos ministerijos pusės.

Komisija prašo lankytojų nesinešti su savimi didelių krepšių ar kitų patikros reikalaujančių daiktų, kad nebūtų apsunkintas patekimas į Kolonų salę.

Komisija taip pat kviečia žmones nešti ne vainikus, o gėlių, kurios vėliau papuoš prezidento kapą.

Visuomenės atstovai antradienį bus įleidžiami nuo 13 iki 20 valandos, trečiadienį – nuo 10 iki 20 valandos.

Ketvirtadienio rytą, 9 val., A.M.Brazausko tikintiesiems grąžintoje Arkikatedroje bazilikoje bus aukojamos Šv.Mišios.

Vėliau su prezidentu atsisveikins užsienio valstybių vadovai, diplomatai, kiti svečiai. Po jų – Lietuvos vadovybė ir artimieji.

13.50 val. karstas su palaikais iš Kolonų salės bus išneštas į Prezidentūros vidinį kiemą, o 14 val. laidotuvių procesija pajudės į Antakalnio kapines.

Laidotuvės įvyks ketvirtadienį 15 valandą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...