2014 Gruodžio 30

Prezidentūroje pagerbti Lietuvai nusipelnę pasaulio lietuviai

veidas.lt

Šiandien LR Prezidentūroje buvo pagerbti daug pasiekę bei tarptautinę patirtį sukaupę lietuviai ir su Lietuva siejami asmenys, savo profesine veikla ir pasiekimais prisidedantys prie šalies pozicijų stiprinimo pasaulyje. Laureatus savo dalyvavimu pagerbė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, apdovanojimus teikė LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir GLL vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

Valstybės Prezidentė pasidžiaugė šio renginio tęstinumu. „Ir štai trečias kartas, trečias kartas kai vėl randame kam padėkoti, ką įvertinti, kuo pasidžiaugti. Išties Lietuva bus stipri tol, kol bus tokių kaip Jūs“ – teigė D. Grybauskaitė.

 

Skulptoriaus Stasio Žirgulio kurtos apdovanojimų statulėlės atiteko laureatams už jų nuopelnus pritraukiant užsienio investicijas, diegiant naujoves, skatinant jaunimo lyderystę ir kitais darbais garsinant šalies vardą pasaulyje.

 

Investicijų pritraukimo į Lietuvą kategorijoje apdovanotas „Euromonitor International” Vidurio Europos padalinio steigėjas ir vadovas Marius Dundulis. Prieš dešimt metų Mariaus Dundulio dėka įsteigtas šios bendrovės Rytų Europos padalinys Vilniuje, kuriame dirba 160  skirtingų tautybių ekspertų.

Tarptautinių naujovių diegimo Lietuvoje kategorijoje TEO LT apdovanotas „Šviesos konversijos” mokslinis vadovas Romualdas Danielius. Tarptautinės patirties jis sėmėsi ir mokslinį darbą rengė Olandijos Leideno, Vokietijos Bairoito, Švedijos Lundo ir Italijos Florencijos universitetuose. Beveik dvidešimt metų R. Danielius yra mokslinės-gamybinės firmos „Šviesos konversija“ mokslinis vadovas, o įmonės produkcija užima didelę pasaulio lazerių rinkos dalį.

 

Už Lietuvos balsą pasaulyje apdovanota Agnia Grigas, vakarų visuomenei  žinoma kaip Rytų ir Vidurio Europos energetikos ir politikos ekspertė. Jos bibliografijoje – išsamūs straipsniai apie Rytų Europos, Rusijos ir visos posovietinės erdvės energetikos politiką bei dvi knygos, laužančios vakarietiškus stereotipus apie Baltijos šalis ir jų politiką Rusijos atžvilgiu. A. Grigas pataria tarptautinėms korporacijoms ir vyriausybėms ekonominių ir politinių rizikų klausimais, atlieka tyrimus su mokslinėmis institucijomis JAV ir Europoje bei nuolat teikia komentarus žiniasklaidai tiesioginiame CNN, CCTV, Forbes, Bloomberg, Reuters, BBC eteryje atstovaudama Lietuvą.

 

Tarptautinės patirties sklaidos kategorijoje apdovanota Amerikos lietuvė, vidinės organizacijų komunikacijos vertinimo ekspertė ir šios srities pradininkė Angela Sinickas. Ji aktyviai dalyvauja verslo konferencijose, dėsto Lietuvos universitetuose, skleidžia gerą žinią apie šalį ir sudomina kitus profesionalus  ieškoti veiklos galimybių Lietuvoje. Per 40 profesinės veiklos metų ji gavo 17 „Tarptautinės verslo komunikacijos asociacijos“ apdovanojimų. A. Sinickas taip pat yra viena aktyviausių verslo mentorystės programos „GLL Patarėjai verslui“  dalyvių.

 

Už jaunimo lyderystės skatinimą pagerbtas Rytis Vitkauskas, šeštus metus gyvuojančio tarptautinio jaunimo mentorystės projekto „Lithuanian Big Brother“  įkūrėjas ir nuolatinis skatintojas. „Lithuanian Big Brother“ skirta studijuojančiam ar neseniai studijas baigusiam lietuvių jaunimui, siekiančiam gauti patarimus iš lietuvių kilmės profesionalų visame pasaulyje. Šiandien ši programa vienija daugiau nei 500 savo srities specialistų ir aktyvių jaunuolių, veikia 24 pasaulio šalyse.

 

Lietuvos vardo garsinimo kategorijoje Delfi.lt skaitytojų balsavimu apdovanoti „Pixelmator” įkūrėjai, savininkai ir vadovai Aidas ir Saulius Dailidės. Iki šiol „Pixelmator” – lietuviška įmonė, teikianti progas tobulėti jauniems programuotojams, kurios pelnas kasmet siekia milijonus. Įmonės kuriama programa patogi ir suprantama kiekvienam vartotojui, todėl nepaliauja pirmauti perkamiausių „AppStore” programų sąraše, o šiais metais vėl paskelbta geriausia „Apple” parduotuvės programa iPad planšetėms.

 

Lietuviškų protų telkimo kategorijoje apdovanotas Hiustono universiteto profesorius Jokūbas Žiburkus. Jo iniciatyva į Lietuvoje vykstančią gyvybės mokslų konferenciją „Life Sciences Baltics“ kasmet pakviečiama daug žymių tarptautinių įmonių atstovų bei mokslininkų. Jo iniciatyva įsteigta Lietuvos neuromokslų asociacija skiria stipendijas naujų mokslinių atradimų pristatymo komandiruotėms tarptautinėse konferencijose, užmezga ryšius su užsienio neuromokslų universitetais. J. Žiburkaus indėlis akivaizdus ir kuriant bei tvirtinant ryšį tarp Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Hiustono universiteto (Teksaso valstija, JAV), kurie kartu vykdo tarptautinę verslo administravimo magistro studijų programą.

Už viso gyvenimo nuopelnus specialiu LR Užsienio reikalų ministerijos prizu už nuoseklią veiklą teikiant paramą Lietuvos vaikų gydytojams ir ligoniams pagerbtos organizacijos „Lietuvos vaikų viltis“ vadovės Gražina Liautaud ir Danguolė Navickienė. Vadovaujant G. Liautaud buvo užmegzti ryšiai su Vilniaus universiteto vaikų ligonine ir renkami pinigai pagalbai vaikams, sergantiems ortopedinėmis ligomis ir patyrusiems nudegimų traumas, JAV ligoninėse stažavosi vaikų ligoninės darbuotojai, buvo nemokamai gydomi 150 sunkiausiai sergančių vaikų iš Lietuvos. Vėliau jos pareigas perėmus Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkei D. Navickienei kilni veikla išplito ir į kitas JAV valstijas.

Už nuoširdžią draugystę laureatu paskelbtas Edward Lucas, „The Economist“ žurnalistas ir redaktorius. Ilgus metus stebėjęs procesus Rytinėje Europoje, jis turi tvirtą nuomonę, įžvelgia ir aprašo naujus politinius santykius su Rusija. Rudeninio prekybinio ir informacinio karo akivaizdoje reiškė stiprų palaikymą Lietuvai ir siūlė gudrių būdų situacijai išnaudoti.

 

Nominantus vertino ir laureatus rinko specialiai suformuota komisija, kurią sudarė praėjusių metų „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ laureatai, apdovanojimų iniciatorių „Global Lithuanian Leaders“ valdybos nariai, partnerių atstovai ir kiti tarptautinę patirtį turintys specialistai: režisierius Jonas Ohman, Dr. Vladas Lašas, ambasadorė Gintė Damušytė, Nijolė Kelpšaitė, visuomenininkas Tadas Langaitis, bankininkas Darius Daubaras, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir mokslininkas bei verslininkas Kristijonas Vizbaras.

 

„Globalios Lietuvos apdovanojimus“ inicijuoja tarptautinių lietuvių profesionalų tinklas pasaulyje „Global Lithuanian Leaders“ kartu su LR Užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“ ir IT bei telekomunikacijų bendrove TEO LT, advokatų kontora „TARK GRUNTE SUTKIENE“.  GLL tinklo tikslas – įvairių projektų pagalba įtraukti užsienyje gyvenančius profesionalus bei panaudoti jų sukauptą patirtį, kontaktus ir žinias Lietuvos tarptautiškumo stiprinimui.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...