2010 Liepos 01

Netektis

Vilniuje palaidotas A.M.Brazauskas

veidas.lt

Pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas ketvirtadienio popietę palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Prie velionio kapo kalbėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad velionis buvo garbingas, atsakomybės nevengęs vadovas, kuriam politinė karjera buvo ne ambicija, o pareiga tautai.

“Istorijos valia, prezidentas A.Brazauskas stovėjo prie valstybės vairo sudėtingais ir atsakingais Lietuvos istorijos tarpsniais, atspindėjusiais ir visos Vidurio bei Rytų Europos lemiamų permainų metą”, – sakė D.Grybauskaitė, velionį pavadinusi savo asmeniniu mokytoju.

Kęstutis Vanagas / BFL

77 metų kadenciją baigęs prezidentas, ekspremjeras ir paskutinis Lietuvos komunistų partijos vadovas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė šeštadienį savo namuose Turniškėse Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas A.M.Brazauskas ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988-1990 metais jis vadovavo Lietuvos komunistų partijai.

“Atsisveikiname su didžiu lietuviu, didžiu europiečiu, ženklu ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos istorijoje”, – prie kapo duobės sakė buvęs Lenkijos prezidentas Alexanderis Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis).

Jis pažymėjo, kad laidojamas “europietis, kurio darbai padėjo pakeisti mūsų regioną, įstoti į Europos Sąjungą ir NATO”.

“Ačiū Algirdai ir sudie, bičiuli” – lietuviškai atsisveikinimo kalbą baigė A.Kwasniewskis.

Skambant bažnyčios varpams valstybine vėliava uždengtas karstas ant karinio lafeto į kapines atvežtas iš Prezidentūros rūmų, kur velionio atminimą priešpiet pagerbė Lietuvos, kaimyninių valstybių esami ir buvę vadovai.

Maždaug trijų kilometrų kelią iki kapinių karstą lydėjo garbės sargybos kuopa, saulėtą dieną stebint miniai žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...