2011 Gegužės 09

Prezidentės rezidencijos rekonstrukcija sudomino Seimo auditą

veidas.lt

BFL

Prezidentės Dalios Grybauskaitės rezidencijos Turniškėse rekonstrukcija sudomino Seimo Audito komiteto narius, pranešė LNK Žinios.

Komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė įtaria, kad būsto statybos darbų pirkimas galėjo būti vykdomas neskaidriai.

“Aš matau problemą dėl galimo pirkimų suskaidymo, tai yra atliekamų darbų dar nepabaigus viešųjų pirkimų procedūros. Keista buvo, kodėl langai buvo perkami iš dviejų skirtingų organizacijų. Manyčiau, kad iš tos informacijos, kuri yra viešoje erdvėje, tai galbūt buvo skaidomi viešieji pirkimai, kad galima būtų taikyti kitas procedūras”, – tvirtino Seimo narė.

Pasak LNK Žinių, apie rezidencijoje vykstančius statybos darbus viešai nekalbama, iš pradžių bandyta neigti, kad rekonstrukcijos darbai jau pradėti, nors galima matyti, kad rezidenciją dengia žalas apsauginis tinklas, girdėti statybų garsai, matyti darbininkai.

Apie rezidencijos viešuosius pirkimus oficialiame Prezidentūros tinklalapyje neskelbiama, konkrečių kainų neviešina ir Viešųjų pirkimų tarnyba. Prezidentūra paaiškino, kad viešieji pirkimai vykdomi etapais, esą langai perkami du kartus, trečiuoju etapu bus perkami pastato šiltinimo darbai.

Pasak prezidentės atstovo Lino Balsio, iš pradžių bandyta rekonstruoti šalia prezidentūros esančią rezidenciją. Vis dėlto, investavus 6 mln. litų ir pamačius, kad reikės dar tiek pat, šios minties atsisakyta.

“Maždaug 10 kartų pigiau, negu būtų kainavę šitos (šalia prezidentūros esančios – BNS) rezidencijos rekonstrukcija. Tiesiog bus paremontuotas, apšiltintas, pakeisti langai ir apšiltintas namas Turniškių rezidencijos, kad tie kaštai, kurie yra už šildymą ir dujas, o kaštai iš tiesų, kaip ši šalta žiema parodė, yra didžiuliai, kad jie būtų mažesni”, – sakė L. Balsys.

Kur gyvens šalies vadovė, kol rezidencijoje vyks statybos darbai, neaišku. Pasak Prezidentūros, tai slapta informacija.

D. Grybauskaitė sostinės Baltupių mikrorajone šalia Seimo pirmininkės Irenos Degutienės yra įsigijusi kotedžą, tačiau prezidentės kaimynai teigia šalies vadovės pastarosiomis dienomis nematę.

Pasak Prezidentūros, rezidencija remontuojama iš kanceliarijai šiemet numatytų biudžeto lėšų einamajam remontui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...