2010 Gegužės 24

Pranešimas

Prezidentės metinis pranešimas – po dviejų savaičių

veidas.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo teks palaukti dar porą savaičių. Anksčiau minėta, kad jį šalies vadovė skaitys tuoj po Velykų, paskui – kad gegužės 25 dieną. “Kaip tik šią savaitę vizito į Gruziją išvyksta Seimo pirmininkė. Kai grįš, tada suderinsime konkrečią datą. Kol kas ji nėra nustatyta”, – informavo prezidentės vyriausiasis patarėjas Linas Balsys.

Neoficialių šaltinių teigimu, pranešimui preliminariai numatyta birželio 8-oji. D.Grybauskaitės pirmtakas Valdas Adamkus padėčiai valstybėje apžvelgti rinkdavosi laikotarpį nuo vasario iki balandžio pabaigos. Paskutinį savo pranešimą pernai jis skaitė balandžio 21 d.

Šiek tiek vėlesnę, nei susiklostė tradicija, pranešimo datą L.Balsys aiškina tuo, kad Konstitucijoje metinio pranešimo data nenumatyta. Jo teigimu, tai tikrai niekaip nėra susiję su politine padėtimi šalyje ar kokiomis kitomis priežastimis.

Politologų manymu, data gali būti vėlesnė ir dėl to, kad D.Grybauskaitė kadenciją pradėjo tik liepą, tad logiška, jog metinį pranešimą norėjo parengti už kuo artimesnį metams laikotarpį.

Konstitucija neapibrėžia ir pranešimo trukmės. Prezidento V.Adamkaus pranešimai trukdavo nuo pusvalandžio iki 50 minučių. D.Grybauskaitė įpratusi kalbėti trumpai, aiškiai, konkrečiai. Tačiau kiek truks perskaityti pranešimą, lig šiol nėra aišku, nes jo tekstas dar vis tobulinamas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...