2011 Vasario 15

Politika

Prezidentei pareiškus nepasitikėjimą, ūkio ministras D.Kreivys padėties nekomentuoja

veidas.lt

Prezidentei Daliai Grybauskaitei antradienį pareiškė nepasitikėjimą ūkio ministru Dainiumi Kreiviu, pastarasis nekomentuoja padėties.

“Kol kas nieko nekomentuojame, galbūt vėliau išplatinsime pranešimą spaudai”, – BNS sakė ministro patarėja Vytautė Šmaižytė. Anot jos, ministras atsisakė prezidentės pareiškimą komentuoti televizijų žurnalistams.

Prezidentė žurnalistams Kaune antradienį sakė, kad ministras turi pasirinkti – būti arba politiku, arba verslininku.

Tačiau žiniasklaidos kritikuojamą ministrą užstojo premjeras Andrius Kubilius, o Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė mano, kad D.Kreivio elgesį turi įvertinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ir tik po to reikėtų spręsti dėl ministro politinės ateities.

Etikos sargai aiškinasi, kad D.Kreivys neturėjo nusišalinti, kai buvo priimami sprendimai, susiję su įmonėmis, kuriose akcijų turi ministro motina.

Skandalas kilo spaudai paskelbus, kad D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba (SKV) kartu su bendrovėmis “Dalsta” ir “Bikusta” gavo maždaug 6 mln. litų ES paramos – įmonės laimėjo konkursus renovuoti dvi mokyklas Vilniuje.

D.Kreivys nuolat kartoja, kad ES parama buvo skirta ne su jo motina susijusioms įmonėms, o mokykloms, ir tvirtina nieko nežinojęs apie šių įmonių laimėtus konkursus.

D.Kreivys jau kreipėsi į teismą dėl savaitraščio “Ekonomika” pranešimų, jog ministras turi 170 mln. litų vertės turto. Ieškinys dėl asmens garbę ir orumą žeminančių bei tikrovės neatitinkančių duomenų paneigimo vasario pradžioje įteiktas Vilniaus miesto pirmajam apylinkės teismui.

Į teismą ūkio ministras ketina kreiptis ir dėl žiniasklaidos grupės “Diena Media News” publikacijų, jei grupė jų nepaneigs. Grupė paskelbė apie D.Kreivio įsakymą skirti ES paramą dviem mokykloms bei apie dabartinio jo patarėjo Dariaus Indriūno vaidmenį, Vilniaus savivaldybei renkant mokyklų renovavimo konkurso laimėtojus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...