2010 Gruodžio 13

Įstatymas

Prezidentė vetavo pataisas dėl mažesnio alkoholio akcizo ir pailginto prekybos juo laiko

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti pataisas dėl pailginto prekybos alkoholiu laiko. Taip pat šalies vadovė vetavo ir pataisas, kuriomis siūloma sumažinti akcizo mokestį alkoholiniams gėrimams.

D.Grybauskaitės teigimu, sumažintas akcizas alkoholiui dar labiau padidintų biudžeto deficitą – valstybė netektų 100 mln. litų pajamų, tai reikštų, jog tokia pačia suma būtų paremta alkoholio pramonė.

“Nepritariu atviram interesų grupių lobizmui. Nerandant galimybių kompensuoti sumažintas pensija s, remti alkoholio pramonę, piginti alkoholį ir skatinti jo vartojimą yra nemoralu ir prieštarauja sveikos ir blaivios tautos principams”, – pranešime sakė D.Grybauskaitė.

Piktnaudžiavimas alkoholiu, pasak šalies vadovės, daro nepataisomą žalą žmonių sveikatai ir visuomenei, skatina nusikalstamumą, viešosios tvarkos pažeidimus ir kelia grėsmę visuomenės saugumui.

Tyrimais įrodyta, kad gaunamos pajamos iš prekybos alkoholiu pareikalauja apie šešis kartus didesnių biudžeto išlaidų alkoholio vartojimo padarytai žalai ištaisyti.

Pasak prezidentės, akcizo alkoholiui mažinimas ir prekiavimo alkoholiu laiko pailginimas padarys alkoholį labiau prieinamą, ypač jaunimui.

“Tautos girdymui nepritarsiu”, – teigia valstybės vadovė.

Seimas gruodžio pradžioje 27,5 proc. sumažino akcizą alkoholiui tarifą -

nuo 2011-ųjų sausio 1-osios akcizas turėjo sumažėti nuo 4,416 tūkst. litų iki 3,2 tūkst. litų už gryno etilo alkoholio hektolitrą.

Seimas taip pat leido parduotuvėms prekiauti alkoholiu dviem valandomis ilgiau – nuo sausio 1-osios stipriaisiais gėrimais turėjo būti galima prekiauti nuo 8 val. iki 24 valandos. Dabar tai daryti galima nuo 8 val. iki 22 val.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. oggy oggy rašo:

    I would like to thanks you very much for the awesome article visit here http://dvdplayerwindows10.com/ it is the really amazing software i hope you like this system forever.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...