2010 Spalio 13

Veto

Prezidentė vetavo įstatymą, kuris trukdytų nepartiniams dalyvauti rinkimuose

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį vetavo įstatymo pataisas, kurios, anot jos, trukdytų nepartiniams kandidatams dalyvauti artėjančiuose savivaldos rinkimuose.

Anot Prezidentūros, Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisos dėl nustatytų registravimosi terminų būtų iškėlusios neįmanomus reikalavimus nepartiniams.

Pataisos numatė, kad patys save iškėlę kandidatai, kaip ir partijos, privalėtų registruotis savarankiškais politinės kampanijos dalyviais Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) ne vėliau kaip likus 130 dienų iki rinkimų.

Tačiau atskiras Seimo priimtas nutarimas savivaldos rinkimus surengti 2011 metų vasario 27 dieną įsigalios tik lapkričio 3 dieną, likus 116 dienų iki rinkimų.

Anot Prezidentūros, įsigaliojus Seimo priimtoms pataisoms tokių reikalavimų būtų neįmanoma įvykdyti, o tai sukeltų grėsmę, kad artėjančiuose savivaldos rinkimuose nepartiniai kandidatai negalėtų dalyvauti.

Prezidentė siūlo, jog ir norinčius dalyvauti rinkimuose fizinius asmenis, ir politines partijas VRK pradėtų registruoti prasidėjus politinės kampanijos laikotarpiui, o baigtų tą dieną, kurią pradedamas pareiškinių dokumentų įteikimas. Pagal įstatymus, kandidatų pareiškinių dokumentų įteikimo laikas prasideda likus 65 dienoms iki rinkimų.

+370 5 2058514

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...