2010 Rugpjūčio 20

Susitikimas

Prezidentė susitiko su Lietuvoje atostogaujančiu B. Komorowskiu

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje atostogaujančiu naujuoju Lenkijos Prezidentu Bronislawu Komorowskiu.

Susitikime valstybių vadovai kalbėjosi apie Lietuvos ir Lenkijos santykius, tautinių mažumų padėtį abiejose šalyse, bendrus užsienio politikos prioritetus, dvišalio bendradarbiavimo ir strateginės partnerystės tęstinumą, strateginių regiono energetinių ir transporto projektų įgyvendinimą, šalių pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungai ir ESBO, naująją NATO strateginę koncepciją.

“Lietuvą ir Lenkiją nuo seno vienija bendra istorija, tradicijos ir partnerystė. Ką tik kartu paminėjome Žalgirio mūšio 600-ąsias metines. Mūsų valstybes laikytis išvien įpareigoja ne tik bendra abiejų tautų praeitis, bet ir šiandien panašūs mūsų šalių ir žmonių interesai. Su Prezidentu Bronislawu Komorowskiu sieksime, kad santykiai tarp mūsų valstybių ir toliau būtų stabilūs, grįsti kaimynišku supratimu ir abipusiu pasitikėjimu”, – pabrėžė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos ir Lenkijos valstybių vadovai sutarė toliau tęsti Lenkijai, Baltijos valstybėms ir visai Europos Sąjungai svarbių strateginių transporto ir energetikos projektų – dujų ir elektros jungčių tarp Lietuvos ir Lenkijos – įgyvendinimą, derinti nacionalinius prioritetus – NATO kolektyvinę gynybą ir atsaką į naująsias grėsmes, juos įtvirtinti naujoje NATO strateginėje koncepcijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tyto alba Tyto alba rašo:

    Tokie susitikimai-pagirtinas dalykas.Suomijoje didelė dalis politinių darbų nuveikiami pirtelėse.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...