2010 Birželio 23

Dalia Grybauskaitė

Prezidentė ragina kultūros paveldą paversti pelningu

veidas.lt

Paveldo objektus pritaikyti turizmo plėtrai raginanti Dalia Grybauskaitė apsilankė apleistame pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos dvare Ukmergės rajone.

„Nepateisinama ir gėda, kai A. Smetonos dvaras ir kiti Lietuvos valstybingumo istorijai ir kultūrai svarbūs paveldo objektai įvardijami kaip vietinės reikšmės ir yra taip apleisti. Būtinas valstybiškas ir sisteminis požiūris į Lietuvos valstybingumo istorijai svarbius objektus ir istorines Lietuvos vietas. Jie galėtų būti sujungti į savotišką „Valstybingumo kelią” ir tapti viena įdomiausių kultūrinio turizmo ir edukacinio švietimo programų Lietuvoje”, – teigia prezidentė.

Unikaliu kultūros paveldu ir kraštovaizdžiu turtingoje Lietuvoje, pasak šalies vadovės, kultūrinis turizmas gali tapti šalies prekės ženklu.

Prezidentės teigimu, būtina apsispręsti dėl pačių vertingiausių paveldo objektų Lietuvoje sąrašo, sutvarkyti juos bei sukurti visą reikiamą infrastruktūrą jų lankymui. Būtina parengti teminius kultūrinio turizmo maršrutus ir juos įtraukti į europinius kultūrinio turizmo kelius.

Prezidentės teigimu, kultūros paveldą būtina prikelti antram gyvenimui ir paversti juos pelningais, Lietuvą garsinančiais turizmo traukos centrais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...