2011 Vasario 15

Politika

Prezidentė pasveikino karo muziejų

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasveikino 90-tąsias įkūrimo metines minintį Vytauto Didžiojo karo muziejų Kaune.

Šalies vadovė priminė muziejaus įkūrėjo ir vadovo generolo leitenanto Vlado Nagevičiaus žodžius, kad lietuviams reikia siekti to, kas aukšta ir prakilnu.

“Visi šie simboliai liudija begalinę meilę Tėvynei ir tvirtą tikėjimą, kad pradėtas žygis į laisvę bus sėkmingas. (…) Šiandien muziejus tęsia įkūrėjų idėjas. Sukauptos didelės ekspozicijos, atspindinčios kovas už valstybę ir jos laisvę nuo senovės iki dabartinių laikų”, – minėjimo iškilmėse Kaune sakė D.Grybauskaitė.

Lietuvos žmonėms ji palinkėjo atsiminti šventus šalies istorijai įvykius ir semtis juose prasmės bei stiprybės.

Muziejaus direktorius pulkininkas leitenantas Gintautas Surgailis išsakė viltį, kad šis muziejus ateityje taps vienu moderniausiu šalyje.

“Mūsų tikslas, kad atėję lankytojai išeitų didžiuodamiesi savo kariuomene ir valstybės istorija, tačiau taip pat norime, kad mūsų muziejus taptų modernus”, – sakė G.Surgailis.

Iškilmių metu tylos minute buvo pagerbti kovų už valstybingumą dalyviai, prie skulptoriaus Juozo Zikaro paminklo “Žuvusiems už Lietuvos laisvę” buvo padėtos gėlės, išautos pabūklų salvės.

Laikinojoje Lietuvos sostinėje Kaune Karo muziejus buvo iškilmingai atidarytas 1921-ųjų vasario 16 dieną, kai Lietuvos Respublika šventė trečiąsias nepriklausomybės metines. Į naujuosius rūmus muziejus persikėlė 1936-ųjų vasario 16-ąją.

Dabar muziejuje yra per 200 tūkst. eksponatų, tarp jų – “Lituanicos” skrydžio per Atlantą relikvijos, pirmojo Lietuvos kariuomenės vado Silvestro Žukausko ir kitų kariuomenės kūrėjų asmeniniai ginklai ir daiktai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...