2010 Liepos 20

Nevetavo

Prezidentė pasirašė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nutarė nevetuoti Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisų, kuriomis leidžiama Seimas savivaldos rinkimuose kandidatus kelti partijoms ir atskiriems kandidatams, bet visuomeninės organizacijos eliminuotos.

Prezidentės patarėjo pavaduotoja Lina Gorbačiovienė BNS sakė, kad valstybės vadovė įstatymą pasirašė penktadienį. “Valstybės žiniose” jis turėtų būti paskelbtas šią savaitę.

Seimas birželio pabaigoje įteisino galimybę savivaldos rinkimuose kandidatus kelti ne tik partijoms, bet ir atskiriems kandidatams. Tačiau visuomeninėms organizacijoms nenumatyta galimybė kelti savo kandidatų sąrašų.

Priimtas įstatymas numato, kad asmuo gali išsikelti kandidatu, jeigu jo išsikėlimą parašais paremia ne mažiau kaip 10 proc. skaičiuojant vienam savivaldybės tarybos nario mandatui, bet ne mažiau kaip 100 tos savivaldybės rinkėjų.

Taip pat įstatyme numatyta galimybė išsikėlusiems kandidatams jungtis į sąrašus. Išsikėlusių kandidatų jungtiniame sąraše turi būti ne mažiau kaip 2 išsikėlę kandidatai, o išsikėlęs kandidatas gali būti tik viename jungtiniame sąraše.

Keisti Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą Seimą buvo įpareigojęs Konstitucinis Teismas (KT). Jis yra išaiškinęs, kad draudimas nepartiniams kandidatams dalyvauti rinkimuose prieštarauja Konstitucijai.

Vietos savivaldos rinkimai turėtų vykti 2011 metų pradžioje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Domas Domas rašo:

    Didelis ačiū prezidentei,kad pasirašė


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...