2011 Gegužės 03

Nepritaria pareigūnų rotacijos atidėliojimui

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepritaria siūlymams dar penkmečiu nukelti įstatymų, kuriais būtų įteisinama pareigūnų rotacija, įsigaliojimą, nes tai neskatintų teigiamų pokyčių teisėsaugos sistemoje, teigia šalies vadovės vyriausioji patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė.

“Svarstant Prezidentės siūlymų dėl rotacijos teisėsaugos sistemoje įstatymų projektus buvo pateikti pasiūlymai, grindžiami siekiu užtikrinti daugiau kaip 15 ar 20 metų vadovaujančiose pareigose dirbančių pareigūnų teisėtus lūkesčius. Buvo siūlymų, susijusių su atitinkamu tokių įstatymų įsigaliojimo atidėjimu dar penkeriems metams.

Prezidentės vertinimu, tai reikštų teisėsaugos institucijų tolesnę stagnaciją, tolesnį stagnacijos įšaldymą mažiausiai dar 10 metų, o tai reiškia, kad galimybių keistis teisėsaugai teigiama linkme sumažės”, – teigė S. Cirtautienė antradienį interviu “Žinių radijui”.

Prezidentės vyriausios patarėjos teigimu, svarstant rotacijos klausimus dar liko nemažai diskutuotinų klausimų dėl pareigybių, kurioms būtų taikoma rotacija, sąrašo, rotacijos apimties, tvarkos, pareigūnų, kuriuos tai palies, socialinių garantijų ar tolesnių karjeros galimybių.

“Prezidentės atitinkamuose įstatymų projektuose pasiūlytos pereinamojo laikotarpio nuostatos racionaliai sprendžia problemas, tai atitinka tiek Konstituciją, tiek pareigūnų teisėtus lūkesčius. Pagrindo nerimauti tiems pareigūnams, kuriuos atitinkamos įstatymo nuostatos galėtų paliesti, nėra”, – sakė S. Cirtautienė.

Pasak šalies vadovės vyriausiosios patarėjos, rotacija siekiama sukurti prielaidas skaidresnei, efektyvesnei ir atviresnei teisėsaugai, kuri realiai galėtų įgyti didesnį visuomenės pasitikėjimą.

“Šiais siūlymais siekiama sveikesnės konkurencijos, tam tikro teisėsaugos institucijų atsinaujinimo, mažinti teisėsaugos institucijų tam tikrą stagnaciją, dėl ko ji dažnai, ko gero, ne be pagrindo, kaltinama tam tikra arogancija ir daugiau privilegijų gynimu, rūpinimusi savo išlikimu, bet ne tiesioginių funkcijų vykdymu ginant Lietuvos žmonių interesus”, – teigė S. Cirtautienė.

Prezidentūros vertinimu, yra ydingas požiūris, kad aukštos pareigos skiriamos visam likusiam tarnybos laikui, o jas gavęs pareigūnas yra ir negali būti pajudinamas.

“Toks požiūris ir jį atspindinti praktika, Prezidentės vertinimu, šiandien sunkiai suderinama su reikalavimais, kurie turėtų būti keliami modernios teisinės valstybės institucijoms. Todėl ir buvo imtasi įvesti kadencijas ir apriboti jų skaičių, nes reikia konstatuoti, kad tai yra būtinas neatidėliotinas ir neišvengiamas žingsnis, siekiant realių teigiamų poslinkių teisėsaugos veikloje”, – sakė S. Cirtautienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...