2011 Birželio 23

Prezidentė: Lietuvai svarbus ES valstybių palaikymas

veidas.lt

BFL

Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį Berlyne susitikusi Vokietijos prezidentu Christianu Wulfu (Kristijanu Vulfu), teigė, kad Lietuvai svarbi Europos Sąjungos (ES) šalių parama užsitikrinant energetinę nepriklausomybę.

“Energetinė Lietuvos nepriklausomybė – svarbiausias mūsų valstybės prioritetas. Įgyvendinant energetinę nepriklausomybę garantuosiančius Baltijos valstybių elektros, dujų ir transporto projektus, Lietuvai svarbus ES valstybių palaikymas”, – pranešime sakė D. Grybauskaitė.

Vokietijos prezidento kvietimu vizito į Berlyną atvykusios Lietuvos vadovės teigimu, ši šalis gerai supranta Lietuvos siekį užsitikrinti energetinę nepriklausomybę ir saugumą, o jos parama buvo reikšminga priimant Baltijos valstybėms svarbius ES vadovų sprendimus – iki 2015 metų sukurti vieningą Europos energetikos rinką ir panaikinti energetines “salas”.

Aptardami branduolinio saugumo klausimus Lietuvos ir Vokietijos prezidentai pabrėžė, kad energetinis regiono saugumas įmanomas tik užtikrinus saugų atominių elektrinių ES ir kaimyninėse valstybėse funkcionavimą, teigiama prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

“Branduolinis saugumas – visų mūsų bendra atsakomybė. Atviras ir geranoriškas bendradarbiavimas dar labiau sustiprintų savitarpio pasitikėjimą tarptautinėje bendruomenėje”, – teigė D. Grybauskaitė.

Pasak prezidentės spaudos tarnybos pranešimo, pirmojo dvišalio susitikimo su prezidentu Ch.Wulfu metu taip pat aptarti dvišalio bendradarbiavimo ir ES finansų politikos klausimai. Be to, susitikime daug dėmesio skirta Lietuvos ir Vokietijos kultūriniam bendradarbiavimui: bendroms iniciatyvoms plačiau atverti Karaliaučiaus ir Mažosios Lietuvos kultūrinį paveldą Europai. Valstybių vadovai sutarė skatinti bendrus trišalius projektus su Rusija kultūrinio turizmo srityje, propaguojant Kristijono Donelaičio, Vydūno ir Tomo Mano kūrybą pasaulio skaitytojams.

Šalies vadovė pakvietė Ch. Wulfą atvykti valstybinio vizito į Lietuvą.

Popiet Lietuvos vadovė iš Vokietijos vyks į Briuselį, kur dalyvaus dvi dienas vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...