2011 Vasario 27

Savivaldos rinkimai

Premjeras žada, kad prie vairo įkliuvęs neblaivus konservatorių kandidatas bus vertinamas griežtai

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius žada, kad savivaldos rinkimų išvakarėse neblaivus prie automobilio vairo sulaikytas kandidatas į Kauno rajono tarybą Česlovas Paulauskas sulauks griežčiausio vertinimo.

“Vertinu blogai, kaip ir bet kokį panašų kitą atvejį, ir vertinimas bus pats griežčiausias”, – įmetęs biuletenį į urną, sekmadienio vakarą žurnalistams teigė A.Kubilius. Premjeras tiesiai neatsakė, ar Č.Paulauskas bus šalinamas iš partijos.

Ministras pirmininkas sakė manantis, kad rinkėjai šiuose rinkimuose turėtų atsižvelgti į “nevienadienių” partijų patikimumą.

“Patikimumas tų kandidatų ir partijų, kurios nėra vienadienės ir kurios savo darbais jau yra įrodę, kad tikrai gali spręsti pačias įvairiausias problemas. (…) Nepartiniai – kiek tikrai bus nusipelnę žmonių pasitikėjimo, pamatysime tuoj pat po rinkimų”, – sakė jis.

Premjeras konkrečiai neatsakė, kiek mandatų praradimą laikytų pralaimėjimu.

“Nemanau, kad tai būtų galima vertinti, lyginti 2007-tus, 2011-tus ar 2008 metus, mums svarbu rinkėjų valia, tikiu rinkėjų išmintimi”, – teigė ministras pirmininkas.

Anot A.Kubiliaus, savivaldos rinkimai tiesioginės įtakos centrinei valdžiai neturi, bet jie yra svarbūs visoms partijoms.

“Savivaldos rinkimuose žmonės renkasi, kas geriausiai vadovaus savivaldybei, tai tiesioginio ryšio nėra su centrine valdžia, bet, be abejo, visi tokie rinkimai yra svarbūs visoms politinėms partijoms”, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Paklaustas, kokios problemos Vilniuje jį labiausiai neramina, A.Kubilius teigė, jog norėtų matyti miestą “tvarkingą, teisingą, skaidrų, patikimą ir modernų”.

Sekmadienį vyksta eiliniai savivaldybių tarybų rinkimai, dėl mandatų varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Taip pat Marijampolėje vyksta nauji Seimo rinkimai, kur dėl laisvos parlamentaro vietos varžosi socialdemokratas Albinas Mitrulevičius ir konservatorius Valdas Pileckas.

Rinkimų teisę Lietuvoje turi 2 mln. 634 tūkst. 582 rinkėjai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...