2011 Sausio 18

Žemės ūkis

Premjeras tikisi, kad koalicija sutars dėl draudimo užsieniečiams pirkti žemę pratęsimo

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius sako tikintis, jog koalicijos partneriai Vyriausybėje sutars pratęsti draudimą užsieniečiams pirkti žemę.

Ministras pirmininkas antradienį sakė pritariantis žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus pozicijai šiuo klausimu.

“Tikiu, kad tokį sutarimą pasieksime. Koalicijos partneriai yra šiek tiek kitokios nuomonės. Mano įsitikinimu, kaip parodė iki šiol įgyvendinto draudimo užsieniečiams įsigyti žemę Lietuvoje rezultatai, tai mūsų ūkininkams nepasiekus finansinio pajėgumo, kokį turėtų užsienio ūkininkai, norintys Lietuvoje įsigyti žemę, mes ūkininkus pastatyme į nelabai lygios konkurencijos sąlygas. Manau, kad dar trejiems metams pratęsus tą pačią tvarką, nieko blogo neatsitiks”, – antradienį Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Anot jo, Seimas komitetų lygyje irgi yra apsisprendęs pratęsti draudimą užsieniečiams pirkti žemę Lietuvoje.

“Vyriausybėje diskutuojame. Aš esu lygiai tokios pat nuomonės kaip žemės ūkio ministras, kad draudimą reikia pratęsti”, – sakė premjeras.

Vyriausybė kitą savaitę apsispręsti, ar dar trejiems metams pratęsti draudimą užsieniečiams pirkti žemę. Daug diskusijų keliančio klausimo svarstymą Ministrų kabinetas pirmadienį atidėjo.

Vyriausybei pritarus, Žemės ūkio ministerija kreiptųsi į Europos Komisiją.

Anot ministerijos, žemės ūkio paskirties sklypų kainos Lietuvoje lieka gerokai mažesnės nei kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, tačiau jos yra pakankamai didelės, kad žemę galėtų įsigyti Lietuvos ūkininkai.

Pagyvinti žemės rinką taip pat trukdo dėl krizės sumažėjusi šalies ūkininkų perkamoji galia, nuosavo kapitalo trūkumas ir komercinių bankų sugriežtintos kreditavimo sąlygos.

Seimo Kaimo reikalų komitetas 2010-ųjų spalį pritarė Lietuvos derybinei pozicijai dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimo dar trejiems metams.

Šiuo metu užsieniečiai pirkti žemės negali, jie tai galėtų daryti tik nuo 2011 metų gegužės, kai baigsis septynerių metų pereinamasis laikotarpis.

Šie apribojimai užsieniečiams netaikomi, jei jie ne mažiau kaip trejus metus nuolat gyveno Lietuvoje ir vertėsi žemės ūkio veikla.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...