2011 Sausio 21

Viešieji pirkimai

Premjeras sutinka, kad neskelbiamos derybos būtų leidžiamos tik gavus VPT sutikimą

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius penktadienį pareiškė sutinkantis, kad ką nors pirkti neskelbdamos konkurso institucijos galėtų tik gavusios Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) sutikimą.

Pranešimą ministro pirmininko tarnyba išplatino po penktadienį Prezidentūroje įvykusio pasitarimo, kuriame spręsta, kaip skaidrinti viešuosius pirkimus. Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešuosius pirkimus įvertino kaip “terpę korupcijai”, kurioje “būtinos radikalios permainos”.

“Premjeras Andrius Kubilius sveikina visas iniciatyvas, kuriomis siekiama skaidrinti viešuosius pirkimus”, – Ministro pirmininko tarnybos pranešime cituojamas premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.

Pasak pranešimo, premjeras pritaria viešųjų pirkimų tvarkos sugriežtinimui bei pasiūlymui, kad neskelbiamos derybos būtų leidžiamos tik gavus VPT sutikimą.

Ketvirtadienį kalbėdamas Žinių radijui premjeras teigė, kad konkursas ne visada yra efektyviausiais pirkimo būdas.

“Žiniasklaida iš tiesų yra specifinė sritis, kartais reikia skelbti žinias tokioje žiniasklaidoje, kuri geriausiai pasiektų arba kurį nors regioną, arba specifines grupes. Tad ne visada konkursas yra efektyviausias būdas”, – tvirtino jis.

Prezidentūroje po D.Grybauskaitės susitikimo su Konkurencijos tarybos, Valstybės kontrolės ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovais, pastarosios tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas teigė, kad norėdamos ką nors pirkti be konkurso, valstybės institucijos turėtų būti įpareigotos gauti šios tarnybos leidimą.

Prezidentės atstovas Linas Balsys teigė, kad žadama teikti tokį įpareigojimą numatančias įstatymų pataisas.

Taip pat numatoma stiprinti asmeninę institucijų vadovų atsakomybę už pažeidimus pirkimų srityje.

Iš viso ministerijos per metus pirkimams išleidžia apie 9 mlrd. litų, maždaug 1 mlrd. litų iš jų tiekėjams sumokamas po neskelbiamų derybų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Lustas Lustas rašo:

    Pasodins savo zmogu vies. pirk. komisijos pirmininku,sis suformuos savo patikima komanda,paskirs gerus atlyginimus ir pirmyn.Netikiu as sios vyriausybes snekom.Yra gera reklama-karta paragaves negali sustot,taip kad mazai vilties, kad iki siol juodai voge sustos.Pabaigai -didziausias pinigu grobstymas valstybinese institucijose yra vykdomas per viesuosius pirkimus ir ka negalima pazaboti ju ,galima-tik virsunes is to lobsta.A-u-ministre pirmininke .ar skaitot zmoniu komentarus?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...