2010 Rugsėjo 08

Andrius Kubilius

Premjeras gina aplinkos ministrą

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad už prezidentės įvardytas problemas aplinkosaugos srityje nėra atsakingas tik ministras Gediminas Kazlauskas.

Vyriausybės vadovas sakė, kad trečiadienį Dalios Grybauskaitės kritikos sulaukusio ministro keitimo galimybė nėra svarstoma.

“Aš matau problemas, kurias reikia spręsti, ir siekiame tas problemas spręsti. Tai ne ministro kartais personalijos yra problema, o problema yra pačių problemų mastas”, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams salė A.Kubilius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį aplinkos ministrui G.Kazlauskui išsakė griežtos kritikos dėl neveiklumo ir pasiūlė valdančiosioms partijoms svarstyti šio Vyriausybės nario galimybę dirbti toliau. Problematiškiausiomis sritimis prezidentės atstovas įvardijo atliekų tvarkymą, daugiabučių renovaciją, teritorijų planavimą ir valstybinių miškų tvarkymą.

Premjeras A.Kubilius sakė pripažįstantis, kad daugiabučių renovavimui suskurta sistema veikia lėtai, bet. anot premjero, ji “įsivažiuoja”.

“Bendra parama šios programos įgyvendinimui ir skatinimas žmones pamatyti tos programos naudą būtų tikrai didelis ir svarbus postūmis, kad ši programa pradėtų veikti”, – sakė ministras pirmininkas.

A.Kubilius teigė negirdįs konkrečių siūlymų, kaip išjudinti įvardytų problemų sprendimą.

“Jeigu kas nors galvoja, kad galima, pavyzdžiui, daugiabučių namų renovaciją (…) kaip nors radikaliai pakeisti, įtikinti žmones taupyti gerinant savo būstą, įtikinti, kad jie to siektų žymiai greičiau, mes tikrai priimame visus pasiūlymus, bet racionalius pasiūlymus”, – sakė premjeras.

“Vien pasakymas, kad tokia sistema yra bloga, ką mes dažnai girdime iš opozicijos, ir nepateikiama jokių konstruktyvių ir gerų pasiūlymų, kaip pasiekti, kad bent per artimiausią dešimtmetį iš tiesų didelė dalis Lietuvos daugiabučių būtų renovuota ir tam būtų sukurtas tinkamas finansinis mechanizmas, tai tokių racionalių pasiūlymų, turiu pasakyti, mes negirdime”, – teigė Vyriausybės vadovas.

Prezidentės kritiką premjeras pažadėjo aptarti koalicijos partnerių pasitarime.

“Atskiros sritys, tokios kaip atliekų tvarkymas, daugiabučių renovacija ar teritorijų planavimas, iš tiesų mūsų pastovaus bendro dėmesio reikalas, nėra vieno atskiro ministro reikalas. Tikrai siekiame čia permainų, bet kai kuriose iš šių sričių labai greitų permainų kažin, ar galima racionaliai tikėtis, nors tikrai jų ir norėtųsi (…) Sieksime, kad permainos tose srityse būtų realizuojamos kiek galima efektyviau, aptarsime visas problemas ir koalicijos pasitarime”, – sakė A.Kubilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...