2010 Gegužės 27

Prekyba

Prekybos centrai vis dar rūšiuoja atliekas šalia maisto produktų

veidas.lt

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai radus pusę tūkstančio atliekų rūšiavimo taisyklių pažeidimų – realių veiksmų kol kas nesiimta, konstatuoja Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija.

Nors Aplinkos ministerija įpareigojo VMVT uždrausti prekybos centrams patiems rūšiuoti atliekas, VMVT kol kas realių veiksmų nesiėmė.

Ažiotažą visuomenėje sukėlė faktai, kad iš 7893 prekybos vietų pažeidimų nustatyta – 513. Ten pakuotės atliekos buvo tvarkomos neturint reikiamų leidimų ir neatitinkant higienos reikalavimų.

“Žmonės, pirkdami maisto prekes didžiuosiuose prekybos centruose, turi būti tikri, kad nėra higienos pažeidimų, o atliekos tvarkomos profesionaliai ir saugiai” , – teigė Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos (LKATA) vadovas Algimantas Bakas.

Prekybos centrai, mažindami veiklos kaštus, ėmėsi papildomo verslo ir, rizikuodami pažeisti higienos reikalavimus, patys šalia maisto produktų tvarkė antrines atliekas.

Prieš tokius prekybos centrų veiksmus pasisakė ir LKATA ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Kaimyninėse šalyse praktika rūšiuoti atliekas šalia sveriamų maisto produktų neegzistuoja. Ten prekybos centrai yra įpareigoti antrines atliekas perduoti specializuotoms įmonėms, kurios rūpinasi atliekų išvežimu, utilizavimu, perdirbimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rasa Rasa rašo:

    Visas atliekas reikia rūšiuoti teisingai. Kas penktas Lietuvos gyventojas nežino kaip teisingai rūšiuoti atliekas, kur ką priduoti, dažnai dėl to verčia viską į artimiausią griovį. Jeigu esate tas penktas tai info jums – motomanai.lt/uz_gamta


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...