2010 Rugsėjo 08

Kainos

Prekių ir paslaugų brangimo ruduo

veidas.lt

Prasidėjęs ruduo žada nemalonių permainų mūsų piniginėms: greičiausiai brangs duona, pienas, mėsa, daržovės, šildymas ir vanduo, bankų paskolos, taip pat draudimo įkainiai.

Pasak Grūdų augintojų asociacijos pirmininko Romo Majausko, maistinių grūdų kainos šiemet, palyginti su praėjusia vasara, išaugo maždaug 40 proc. Be to, dėl karščių grūdų derlius gali būti mažesnis iki 30 proc.

Kiek dėl to brangs duona, kepėjai dar nėra galutinai nusprendę. “Vilniaus duonos” generalinė direktorė Rita Ramanauskienė svarsto, kad jeigu miltai brangs nedaug, duonos gamintojai sąnaudas galbūt bandys dengti savo sąskaita, bet jeigu brangimas bus didesnis, jį, be abejo, pajus ir pirkėjai. Šis padidėjimas gali siekti 10 proc.

Dėl didesnių grūdų kainų brangs ir mėsa. Be to, dėl karštos vasaros kils ir pieno kainos. Pieno perdirbėjų asociacijos duomenimis, dabar ūkininkams už pieną mokama dvigubai brangiau nei birželį – 810–1000 Lt už toną ir artimiausiu metu šių kainų neketinama mažinti.

Brangs ne tik maisto produktai, bet ir kai kurios paslaugos. Štai, tarkime, šiluma ir karštas vanduo jau pabrango Kaune, Alytuje, Biržuose, Druskininkuose, Kelmėje, Marijampolėje, Palangoje, Telšiuose, Vilkaviškyje ir Klaipėdoje.

Beje, joje šiluma brangsta daugiausiai – iki 22,14 cento už kilovatvalandę. Tuo tarpu Raseiniuose net 19,8 proc. brangs šaltas vanduo – iki 8,65 Lt už kub. m. Jo kaina kils ir kai kuriose kitose savivaldybėse.

Nagana to, Lietuvoje veikiantys bankai brangina klientų paskolas eurais. Ir tai jie daro nepaisydami to, kad Europos centrinis bankas (ECB) paliko galioti žemą 1 proc. tarpbankinių palūkanų normą. Lietuvos bankai į eurų palūkanų normas įskaičiuoja lūkesčius, kad artimiausiu metu ECB šią normą didins.

O štai draudikai turi planų didinti transporto priemonių kasko įkainius, mat dėl šios draudimo rūšies esą patiria didelių nuostolių. Taip pat svarbu žinoti, kad po praūžusių audrų kai kurios draudimo bendrovės jau ėmė didinti ir nekilnojamojo turto draudimo įmokas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Taisonas Taisonas rašo:

    Atsibodo,vėl brangsta viskas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...