2011 Gegužės 03

Prašymai dalyvauti žemės konsolidacijos projektuose

veidas.lt

"Veido" archyvas
Valstybės žemės fondas arba Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniai žemėtvarkos skyriai iki gegužės 13-osios dar lauks prašymų dalyvauti žemės konsolidacijos projektuose. Prašymus gali teikti privačios žemės savininkai, savivaldybės ir valstybinės žemės patikėtiniai.

2007-2013 metams žemės konsolidacijos projektams yra skirta daugiau kaip 56 mln. Lt. Planuojama, kad šių Europos Sąjungos ir bendrojo finansavimo lėšų užteks įvykdyti daugiau kaip 40 žemės konsolidacijos projektų. Vykdant žemės konsolidacijos projektą kompleksiškai pertvarkomos tam tikroje kaimo vietovės teritorijoje esančių žemės sklypų ribos, juos sujungiant taip, kad būtų suformuotos racionaliai valdomos žemės ūkio valdos, sukuriama tinkama kaimo infrastruktūra.

Pagal naujas taisykles ketinama finansuoti žemės konsolidacijos projekto rengimo ir organizavimo, žemės vertinimo plano parengimo, pertvarkomų žemės sklypų kadastrinių matavimų, pagal patvirtintą žemės konsolidacijos projektą žemės sandorių sudarymo, notarinio tvirtinimo, pertvarkomų žemės sklypų kadastro duomenų pakeitimo ar patikslinimo, žemės sandorių įregistravimo nekilnojamojo turto registre ir kitas būtinas išlaidas. Kompensuojama 100 procentų tinkamų finansuoti išlaidų.

Žemės konsolidacijos projektų rengimas pradedamas gavus ne mažiau kaip 5 žemės sklypų, esančių vienoje arba keliose bendrą ribą turinčiose kadastro vietovėse, savininkų ne mažiau kaip 5 prašymus, kuriuose nurodytas bendras žemės sklypų plotas sudaro ne mažiau kaip 100 hektarų ir priėmus sprendimą, kad šioje teritorijoje yra tikslinga vykdyti žemės konsolidacijos projektą. Valstybės žemės fondas, priėmęs sprendimą dėl žemės konsolidacijos projekto rengimo tikslingumo, surinktų prašymų pagrindu parengs ir pateiks paraišką Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos dėl finansinės paramos žemės konsolidacijos projektų organizavimui, rengimui ir įgyvendinimui gavimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. konsolidacija.lt konsolidacija.lt rašo:

    Jau galite užpildyti internetu elektroninę prašymo formą žemės konsolidacijai rengti konsolidacija.lt


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...