2011 Gegužės 19

Prašo nevilkinti išvadų pateikimo

veidas.lt

BFL

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių su prašymu jau artimiausiame Vyriausybės posėdyje apsvarstyti Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios griautų monopolijas šilumos ūkio sektoriuje ir per konkurencijos įtvirtinimą leistų mažinti šilumos kainas gyventojams.

“Daugiau nei prieš mėnesį, t. y. šių metų balandžio 6 d., Seimo valdyba kreipėsi į Vyriausybę, prašydama Seimui pateikti išvadas dėl Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo ir papildymo projekto, tačiau Seimas atsakymo negavo iki šiol”, – rašte premjerui rašo I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pažymi, kad šis projektas yra labai svarbus nemažai daliai Lietuvos gyventojų: juo siekiama užtikrinti komunalinių paslaugų vartotojų daugiabučiuose namuose interesų apsaugą ir sąžiningą konkurenciją komunalinių paslaugų sektoriuje.

“Šiuo projektu norima suskaidyti susidariusias komunalinių paslaugų monopolijas, jį priėmus daugiabučių namų administratoriais nebegalės būti šilumos, elektros, dujų, geriamojo vandens tiekėjai, asmenys, teikiantys atliekų išvežimo ar kitas komunalines paslaugas, nurodytoms veikloms naudojamų medžiagų, apskaitos prietaisų ir kitų įrenginių gamintojai. Tikimės, kad priėmus šį projektą paslaugų kaina ir kokybė geriau atitiks konkretaus namo gyventojų poreikius”, – laiške A. Kubiliui rašo I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė atkreipia premjero dėmesį, kad iki pavasario sesijos pabaigos beliko šešios savaitės, tad Vyriausybei toliau delsiant pateikti savo išvadas ir Seimui nespėjus priimti šio projekto pavasario sesijoje, ji nebus įgyvendintas iki kitos žiemos, todėl sunku bus tikėtis, kad ir kitą žiemą daugiabučių namų gyventojams kainos už šildymą bus mažesnės.

Šių metų gegužės 9 d. Vyriausybės pasitarime Energetikos ministerijos prašymu išvadų dėl šio įstatymo projekto svarstymas buvo atidėtas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...