2011 Balandžio 17

Romos popiežius

Prašo “ieškoti Dievo veido”

veidas.lt

Daugiau kaip 40 tūkst. maldininkų Verbų sekmadienio mišioms susirinko saulės nutviekstoje Šv.Petro aikštėje Vatikane, kur popiežius Benediktas XVI ragino tikinčiuosius nepasitenkinti vien technologijų laimėjimais, bet “ieškoti Dievo veido”.

Kardinolai, vyskupai, kunigai ir paprasti katalikai su tradicinėmis palmių šakelėmis stebėjo, kaip gyvenimą simbolizuojančiais raudonais drabužiais vilkintis popiežius lėtai važiuoja “papamobiliu” prie altoriaus po atviru dangumi, kuris buvo įrengtas Šv.Petro bazilikos laiptų viršuje.

Besišypsantis Benediktas XVI, kuriam šeštadienį suėjo 84-eri, palaimino alyvmedžių bei palmių šakas ir aukojo Viešpaties kančios sekmadienio mišias. Pontifikas taip pat palaimino tikinčiuosius, susigrūdusias prie metalinių užtvarų.

Verbų sekmadienį minimas Jėzaus įžengimas į Jeruzalę prieš jo areštą ir nukryžiavimą.

“Esame kviečiami mūsų širdį kelti aukštyn, į paties Dievo aukštumas. Žinoma, savo jėgomis mes to nesugebame, mus slegia išdidumas, traukia žemyn egoizmas, – per homiliją sakė vokiečių tautybės pontifikas. – Tačiau kaip tik čia ateina mums į pagalbą Dievas. Dievas mus kelia aukštyn, tęsia tą žmogaus iškėlimo darbą, kurį pradėjo Kristaus iškėlimu ant kryžiaus”.

Pasak popiežiaus, tokiai piligrimystei aukštyn vedančiu keliu reikia “švarių rankų, tyros širdies, tiesos siekimo ir Dievo veido ieškojimo”.

Technologijų laimėjimai “išvaduoja ir prisideda prie žmonijos pažangos tik suderinti su šiomis nuostatomis”, perspėjo 1,1 mlrd. pasaulio katalikų lyderis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...