2011 Kovo 01

Surašymas

Prasideda gyventojų ir būstų surašymas

veidas.lt

Antradienį Lietuvoje prasideda dvi savaites truksiantis Lietuvos gyventojų ir būstų elektroninis surašymas.

Jis rengiamas Lietuvos gyventojų skaičiui ir pasiskirstymui mieste bei kaime, savivaldybėse ir apskrityse, taip pat jų demografinei, socialinei ir ekonominei sudėčiai, migracijos mastams nustatyti, būstų kokybei įvertinti, teigia Statistikos departamentas.

Pirmą kartą gyventojams suteikta galimybė elektroniniu būdu susirašyti patiems -. galima patiems užpildyti surašymo lapą internete, prisijungus prie Statistikos departamento gyventojų surašymo sistemos adresu www.esurašymas.lt.

Elektroninis surašymas vyks nuo kovo 1 iki 14 dienos. Gyventojai savo e-surašymo lape matys iš administracinių duomenų šaltinių jau įrašytus kai kuriuos asmens ir būsto duomenis: asmens gimimo datą, gimimo vietą, santuokinę padėtį, pilietybę, adresą, būsto plotą, pastatymo metus. Duomenis bus galima patikslinti.

Gyventojai turės parašytą tą adresą, kuriuo gyvena, net jei jis nesutampa su deklaruota gyvenamąja vieta.

Jei bus užpildyti visi būste gyvenančių asmenų duomenys, surašinėtojai, prasidėjus gyventojų apklausai, šio būsto nelankys.

Apie 60 proc. šalies gyventojų naudojasi internetu, todėl Statistikos departamentas kviečia pasinaudoti šia galimybe ir susirašyti elektroniniu būdu.

Balandžio 5 – gegužės 9 dienomis vyks antrasis surašymo etapas. Gyventojus, kurie surašė ne visus savo būsto gyventojus ar išvis nesusirašė elektroniniu būdu, lankys surašinėtojai ir paprašys atsakyti į surašymo lapo klausimus.

Surašomi gyventojai, iki surašymo apskaitos momento nuolat gyvenę Lietuvoje arba atvykę į ją, ketindami pasilikti mažiausiai vienus metus. Surašymas patikslins gyventojų skaičių, jų sudėtį pagal lytį, amžių, išsilavinimą, pajamas, būsto tipą.

Surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik statistikos reikmėms.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...