2011 Balandžio 11

Afrika

Prancūzijos pajėgs iš dalies sugriovė Dramblio Kaulo Kranto lyderio Gbagbo rezidenciją

veidas.lt

Prancūzijos sraigtasparnių smūgiai iš dalies sugriovė Dramblio Kaulo Kranto (DKK) lyderio Laurento Gbagbo (Lorano Gbagbo) rezidenciją Abidžano mieste, pirmadienį pranešė vienas jam ištikimas ministras.

“Kelias pastarąsias valandas Prancūzijos kariniai sraigtasparniai šaudė į Laurento Gbagbo rezidenciją ir ją iš dalies sugriovė”, – jaunimo reikalų ministras Charlesis Ble Goude (Šarlis Blė Gudė) sakė Prancūzijos televizijai “France 24″.

Jungtinių Tautų (JT) ir Prancūzijos pajėgos praeitą naktį atakavo L.Gbagbo šalininkų pozicijas, atsakydamos į vieno prabangaus viešbučio, kuriame įsikūręs tarptautinės bendruomenės pripažįstamo DKK prezidento Alassane’o Ouattaros (Alasano Vataros) štabas, apšaudymą.

JT misijos Dramblio Kaulo Krante (UNOCI) atstovas sakė, jog taikdariai ir šioje šalyje dislokuoto Prancūzijos karinės misijos “Licorne” (“Vienaragis”) kariai siekia sunaikinti sunkiuosius ginklus, kuriuos L.Gbagbo šalininkai naudojo prieš civilius gyventojus.

L.Gbagbo rezidencija buvo apšaudyta raketomis sekmadienį prieš 23 val. vietos (pirmadienį 2 val. Lietuvos laiku), sakė vienas šiai operacijai artimas šaltinis. Smūgių taikiniais taip pat tapo prezidentūros pastatas ir kareivinės.

Tačiau Ch.Ble Goude, kuris garsėja kaip L.Gbagbo “gatvių generolas” dėl savo gebėjimo įkvėpti mases, neigė, jog lyderio rezidencijoje esama kokių nors sunkiųjų ginklų.

“Mes smerkiame Prancūzijos intervencionizmą, jos agresyvųjį rasizmą. Sunkieji ginklai yra ne rezidencijoje”, – Ch.Ble Goude sakė telefonu iš nežinomos vietos.

JT vadovas Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) patvirtino nurodęs surengti ataką ir pakartojo anksčiau išsakytus kaltinimus, jog L.Gbagbo stovykla pasinaudojo praeitą savaitę lyderio pateiktu pasiūlymu surengti derybas, kad “pergrupuotų savo pajėgas ir perkeltų sunkiuosius ginklus”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...