2010 Gruodžio 13

Užsienis

Prancūzijoje išvaduoti visi įkaitais paimti darželinukai

veidas.lt

Kaukėti prancūzų žandarai suėmė 17-metį, kuris pirmadienį paėmė įkaitais visą ikimokyklinio amžiaus vaikų grupę, o pagrobtieji buvo saugiai išlaisvinti po kelias valandas trukusių derybų, kurios atsidūrė šalies dėmesio centre.

Bezansono miesto mero padėjėjas Jeanas Marcas Magda (Žanas Markas Magda) sakė kad “įkaitų pagrobimas baigėsi” ir kad užpuoliką suėmė policija.

Jis pridūrė, kad jaunuolis dar neišvežtas iš ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Visi 20 vaikų, kurie buvo paimti įkaitais, ir jų auklėtoja buvo saugiai išlaisvinti, nurodė pareigūnas.

Prancūzijos televizija parodė vieną mergaitę plačiai išplėstomis akimis, kuri buvo išnešta iš darželio, apgobta žalia antklode. Prasidėjus šiai krizai, mokyklėlę apsupo policijos pareigūnai ir susijaudinę šeimų nariai.

Šio išpuolio motyvai kol kas neaiškūs.

Bezansono meras Jeanas Louis Fousseret (Žanas Luji Fusrė) sakė, kad paauglys buvo gydomas nuo depresijos, tačiau pastarosiomis dienomis negėrė vaistų. Meras nepatvirtino pranešimų, jog šis jaunuolis buvo paprašęs. kad galėtų nusižudyti.

Dviem kardais ginkluotas užpuolikas iš pradžių paėmė įkaitais visą darželinukų grupę, kurioje buvo 20 vaikų. Tačiau vėliau 14 įkaitų buvo paleisti, o tarp šių buvo vienas, kuris “galima sakyti, pabėgo”, pasakojo J.L.Fousseret.

Vyras “įžengė į įstaigą, ginkluotas dviem kardais, ir pareiškė, kad kažko nori”, tačiau tiksliai nepasakė ko, pridūrė J.L.Fousseret.

Pareigūnai į darželį įžengė apie pietus, kai jame tebebuvo laikomi penki ar šeši vaikai ir auklėtoja, meras sakė televizijai “i-tele”.

Pagrobėjas negrasino vaikams ir leido jiems eiti į tualetą, nurodė į įvykio vietą atvykęs Prancūzijos švietimo ministras Lucas Chatelis (Liukas Šatelis).

Šis incidentas įvyko Bezansono vakariniame priemiestyje Planuaze esančioje Charleso Fourier (Šarlio Furjė) parengiamojoje mokykloje. Šiame priemiestyje gyvena daug imigrantų.

L.Chatelis atvyko į darželį ir pasikalbėjo su pagrobtų vaikų šeimomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...