2011 Sausio 14

Politika

Praėjus 20 metų nuo Sausio 13-osios, Lietuva turi parodyti solidarumą su Baltarusijos žmonėmis – EP vadovas J.Buzekas

veidas.lt

Praėjus dvidešimtmečiui nuo Sausio 13-osios įvykių, Lietuva turi parodyti solidarumą su kaimyninės Baltarusijos žmonėmis, jie taip pat nusipelnė laisvės ir demokratijos, sako Europos Parlamento (EP) pirmininkas Jerzy Buzekas (Ježis Buzekas).

“Net sovietų tankai nesugebėjo sutraiškyti nepalaužiamos laisvės ištroškusių žmonių dvasios. Jie buvo ginkluoti tik vėliavomis rankose, su dainomis lūpose ir viltimis širdyse”, – sveikindamas Laisvės gynėjų dieną mininčią Lietuvą, sakė EP vadovas.

Anot J.Buzeko, 1991-ųjų sausio 13-oji įrašyta į pasaulio istoriją kaip neišvengiama Sovietų Sąjungos griūties pradžia ir galutinė nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Baltijos šalyse pergalė.

“Šiandien Lietuva yra pilnavertė Euroatlantinės bendruomenės narė ir pirmininkauja ESBO ir Demokratijų bendrijai. Tai, kas prieš dvidešimt metų atrodė kaip neįtikima svajonė, tapo realybe. Mes nuėjome ilgą kelią, ir Lietuvos žmonės gali didžiuotis savo pasiekimais”, – teigė jis.

Tačiau, anot J.Buzeko, nereikėtų pamiršti kitų priespaudoje gyvenančių tautų, ypač Baltarusijos.

“Kai prisimename Baltijos žmonių drąsą ir vienybę Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, kurių taiki, dainuojanti ir vėliavomis mojuojanti revoliucija sugriovė vieną iš pačių žiauriausių totalitarinių režimų pasaulio istorijoje, neturėtume pamiršti tautų, kurios dar yra priespaudoje”, – sakė EP pirmininkas.

“Prisiminimas to, ką lietuviai pasiekė praeityje, yra atsakomybė už mus šiandien. Turime parodyti savo solidarumą su Baltarusijos žmonėmis. Daugiau nei bet kas kitas Europoje jie nusipelno, kad laisvės, demokratijos ir nepriklausomybės įkvėpimas, kurį švenčia Lietuva ir Europa, pagaliau apimtų ir jų šalį”, – teigė J.Buzekas.

Lietuva ketvirtadienį mini 20-ąsias 1991 metų sausio 13 dienos kruvinų įvykių metines, kai per sovietų puolimą užimant Vilniaus televizijos bokštą žuvo 14 žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...