2012 Gegužės 21

Pradinukų vasara trumpėja

veidas.lt


Šiemet pradinukai mokslo metus baigs keliomis dienomis vėliau nei ankstesniais metais: oficiali mokslo metų pabaiga – tik birželio 1 d. Įprastai pradinių klasių mokiniai knygas į lentyną padėdavo jau gegužės 25 d.

5–11 klasių mokiniai šiemet mokysis iki birželio 8 d. Jiems mokslo metai, palyginti su moksleiviais, kurie mokėsi prieš penketą metų, sutrumpėjo maždaug savaite. Prieš kelerius metus vyresniųjų klasių mokiniai mokydavosi net iki birželio vidurio, bet tuo buvo nepatenkinti išleidžiamųjų klasių moksleiviai, jų pedagogai ir tėvai. Mat dvyliktokams būdavę sunku susikaupti per brandos egzaminus dėl jaunesnių mokinių keliamo triukšmo.
Vis dėlto pradinukams, pasak Švietimo ir mokslo ministerijos specialistės Egidijos Nausėdienės, mokslo metai realiai nepaailgėjo. Tiesiog jie nusitęsė dėl šventinių dienų, žiemos šalčių, papildomų atostogų, pagaliau pačių mokytojų piketų.
“Mokslo metų trukmė yra apibrėžta bendrojo ugdymo planuose, kurie tvirtinami ministro įsakymu kas dveji metai, – aiškina E.Nausėdienė. – Mokyklos gali šiek tiek koreguoti mokslo metų pabaigą: jei ugdymo programos baigtos, tuomet paskutinės dienos gali būti skirtos mokinių edukaciniams, pažintiniams renginiams, išvykoms, o ne mokymuisi.”
Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Audronė Šuminienė teigia, kad moksleivių vasaros atostogos Lietuvoje, palyginti su kitomis šalimis, bene ilgiausios. Štai vokietukai ilsisi tik šešias savaites, lenkai – aštuonias, suomiai, švedai, graikai – po dešimt, lietuviai ir estai – vienuolika, latviai, italai, portugalai – net 13 savaičių. Tiesa, tose šalyse, kuriose vasaros atostogos trumpesnės, daugiau atostogaujama per mokslo metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...