2011 Vasario 22

Mityba

Pradinukams – nemokami vaisiai ir daržovės

veidas.lt

Jau metus Lietuvos mokyklose vyksta projektas, kai pradinukams tris kartus per savaitę nemokamai dalijama po bananą, obuolį, apelsiną, kriaušę ar morką. Šiuo metu į šią programą, kuri skatina vaikus sveikai maitintis, yra įsitraukusios 395 Lietuvos švietimo įstaigos. Projektą įgyvendinančios Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros atstovė Edita Cechanavičiūtė sako, kad jis finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. “Projektas vyks iki 2013 m. Į mokyklas, kurios jau yra prisidėjusios prie programos, vaisiai ir daržovės bus vežami kelerius metus. Kitos švietimo įstaigos, užpildžiusios paraišką, gali įsitraukti bet kada”, – sako E.Cechanavičiūtė.

Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos direktorė Nijolė Malinauskienė džiaugiasi, kad tai pirmas realus sumanymas, kuriuo skatinamos sveikos mitybos idėjos ir mokiniams pasiūlyta alternatyva traškučiams bei saldumynams. “Į mūsų mokyklą vaisius vaikams atveža dar tik mėnesį, tačiau visi jau iš pat ryto laukia bananų, apelsinų ar obuolių ir mielai juos suvalgo”, – sako N.Malinauskienė ir priduria, kad šis projektas padės vaikams suformuoti tinkamus mitybos įpročius, jie galbūt išliks visą gyvenimą. Šiandien tik 17,6 proc. 11 metų Lietuvos vaikų suvalgo Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamą 400 g vaisių ir daržovių normą per dieną. Daugelis suaugusių lietuvaičių apsiriboja 260 g vaisių ir daržovių per dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...