2010 Rugpjūčio 17

Iššvaistymas

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Guggenheimo muziejaus projekto

veidas.lt

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo, susijusio su Guggenheimo muziejaus Vilniuje projektu, antradienį patvirtino prokuratūra.

“Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir perduotas policijai – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriui”, – BNS sakė Vilniaus apygardos prokuratūros atstovas Gintautas Stalnionis.

Anot jo, tyrimas dėl didelės vertės turto iššvaistymo pradėtas pagal Šarūno Puidoko, Audriaus Nako ir Rolando Boravskio skundą.

Skundą pateikusieji, kaip teigiama portale ekspertai.eu, remiasi Valstybės kontrolės išvadomis, kad sostinės savivaldybė neteisėtai skyrė 810 tūkst. litų Jono Meko vizualiųjų menų centrui. Šiuos pinigus J.Meko centras panaudojo Guggenheimo projektui.

Auditorių teigimu, Vilniaus savivaldybei 810 tūkst. litų valstybės biudžeto lėšų buvo skirta Vilniaus tarptautinio konkurencingumo didinimo projektui įgyvendinti.

Neparengusi šio projekto, savivaldybė, nesilaikydama Biudžeto sandaros įstatymo nuostatų, minėtus 810 tūkst. litų pervedė J.Meko vizualiųjų menų centrui, kuris beveik 600 tūkst. litų šių lėšų panaudojo S.R.Guggenheimo fondo parengtai galimybių studijai apmokėti ir pagal sutartį su savivaldybe techninio projekto parengiamiesiems, organizaciniams ir kitiems darbams bei paslaugoms apmokėti.

Pasak Valstybės kontrolės, konstatuota, kad sutarties sąlygos neaiškios, nes nenurodyta, kokį techninį projektą vykdant bus apmokamos išlaidos, ir nedetalizuota, kokioms konsultacinėms paslaugoms ir organizaciniams darbams apmokėti skirti pinigai.

Anot portalo ekspertai.eu, Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Vilma Gužaitė informavo, kad dėl minėtų aplinkybių rugpjūčio 6 dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Anksčiau buvo planuota, kad irakiečių kilmės architektės iš Londono Zahos Hadid suprojektuotas “Hermitage/Guggenheim Vilnius” muziejus galėtų iškilti prie sostinės Baltojo tilto, tačiau buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko aktyviai remtas projektas dabar yra įstrigęs.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Teisybe Teisybe rašo:

  Keista, jog prokuratura, gavusi triju zmoniu skunda, taip greitai pradeda tyrima. Perskaicius straipsni susidaro nuomone, kad visa tai tik apsisvaidymas klisemis, kurios nera pagristos. Teko nemazai dometis siuo projektu, todel visa informacija apie projekta galima rasti Jono Meko vizualiuju menu puslapyje mekas.lt bei vilnius.lt.

  Valstybes kontrole yra pazeidimu radusi ir kitose institucijose, tai negi yra taip, jog visi yra pazeidejai.

  O Valstybes kontroles isvadose radau tokia infornmacija: “Savivaldybei 2009 metais buvo skirta specialioji tikslinė dotacija projektui „Vilniaus tarptautinio konkurencingumo didinimas (kultūros infrastruktūros objektų plėtra)“ vykdyti. Audito metu negalėjome įvertinti, ar 588,4 tūkst. Lt šios dotacijos lėšų panaudota pagal tikslinę paskirtį, nes savivaldybė nebuvo parengusi tokio projekto. Paţeidţiant Biudţeto sandaros įstatymą, gautos dotacijos lėšos pervestos VšĮ Jono Meko vizualiųjų menų centrui, kuris neatlieka viešojo administravimo funkcijų”.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...