2010 Gruodžio 05

Bankai

Populiarėja pinigus priimantys bankomatai

veidas.lt

Į grynuosius pinigus priimančius bankomatus šiemet gyventojai įnešė jau 1,3 mlrd. Lt, arba 2,2 karto didesnę sumą nei pernai tuo pat metu.

Iš viso tokių bankomatų Lietuvoje yra jau 74. Daugiausiai – 61 pinigus priimantį bankomatą turi “Swedbank”. 11 bankomatų turi SEB bankas ir du – DnB NORD bankas.

Įdomu, kad per bankomatus į sąskaitas įnešti grynuosius pinigus gyventojams ir įmonėms patinka labiau nei bankų skyriuose. Tarkime, “Swedbank” banko bankomatuose atliekama per 60 proc. visų grynųjų pinigų įnešimo į sąskaitas operacijų.

Na, o vidutinė suma, kuri įnešama vienos operacijos metu, yra apie 700–800 Lt – tokias sumas nurodo tiek “Swedbank”, tiek SEB banko atstovai.

Priminsime, kad Lietuvoje pirmą tokį bankomatą 2006-ųjų spalį pristatė “Swedbank”, Latvijoje tokie įrenginiai pradėjo veikti keliais mėnesiais anksčiau, o Estijoje pirmas pinigus priimantis bankomatas atsirado dar 2001-aisiais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...