2013 Kovo 19

Populiarėja draudimas nuo vėžio ir infarkto

veidas.lt

Praėjusiais metais nuo vėžio, miokardo infarkto, insulto ir kitų kritinių ligų apsidraudė 62 proc. daugiau žmonių nei 2011-aisiais, rodo Seesam Insurance AS Lietuvos filialo duomenys. Aktyviausiai šiuo draudimu rūpinosi 30-40 metų amžiaus asmenys, sudarę pusę visų apsidraudusiųjų.

 

„Pastaraisiais metais itin daugėja susirgimų kraujotakos sistemos ligomis bei piktybiniais navikais, todėl suprantama, kad vis daugiau žmonių pasirūpina draudimu nuo infarkto, vėžio ar insulto. 2011 metais Lietuvoje piktybiniais navikais sirgo 89 tūkst. asmenų – lyginant su 2007-ųjų duomenimis, šis skaičius išaugo penktadaliu. Miokardo infarktas Lietuvoje kiekvieną dieną ištinka per 20 žmonių, o piktybinėmis ligomis serga 3 iš 100 žmonių“, – teigia Seesam Asmens draudimų grupės plėtros vadovė Natalija Misėkienė.

 

„Draudimas nuo kritinių ligų yra aktualiausias vidutinio amžiaus žmonėms, nes dėl įtempto darbo ir nuolat patiriamo streso kraujotakos sistemos ligų tikimybė yra didžiausia. Suprasdami riziką, šiuo draudimu dažniausiai pasirūpina darbingi 30-40 metų amžiaus asmenys. Ligos atveju suteikiama išmoka padeda apmokėti reikalingą gydymą ir medikamentus. Taigi susirgęs žmogus netampa finansine našta artimiesiems ir gali skirti pakankamai lėšų kvalifikuotam gydymui. Vidutinė draudimo išmoka diagnozavus ligą siekia 10 tūkst. litų“, – teigia N. Misėkienė.

 

Draudimas nuo kritinių ligų dengia miokardo infarkto, smegenų insulto, piktybinių auglių, inkstų funkcijos nepakankamumo, išsėtinės sklerozės, regėjimo netekimo ir vidaus organų transplantacijos rizikas, o vidutinė įmoka už kritinių ligų riziką siekia 40 litų metams. 80 proc. draudėjų yra fiziniai asmenys. Likusius 20 proc. sudaro juridiniai asmenys – dažniausiai tai yra darbuotojus draudžiantys darbdaviai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...