2011 Birželio 05

Popiežius smerkia šeimų “irimą” Europoje

veidas.lt

Scanpix

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį pasmerkė šeimos gyvenimo “irimą” Europoje ir paragino poras duoti santuokos įžadus bei susilaukti vaikų, o ne vien gyventi kartu.

Pontifikas pabrėžė, kad “sekuliarizuotas mentalitetas” kelia pavojų šeimai ir kad bendras gyvenimas negali pakeisti santuokos.

“Mes raginame priešintis tokiam mentalitetui!” – paskelbė 84 metų Katalikų Bažnyčios vadovas, aukodamas mišias po atviru dangumi Zagrebo hipodrome, kuriame susirinko nuo 300 iki 400 tūkstančių tikinčiųjų.

Pontifikas dar kartą išsakė Katalikų Bažnyčios poziciją dėl abortų ir tradicinės šeimos vertybių per dviejų dienų vizito Kroatijoje programos svarbiausią dalį, minint šios šalies Bažnyčios inicijuotą nacionalinę Šeimos dieną.

Dešimtys tūkstančių žmonių, mojuojančių plastikinėmis Kroatijos ir Vatikano vėliavėlėmis, nuo paryčių rinkosi į hipodromą, pažliugusį dėl naktį prapliupusios liūties su perkūnija.

“Mielos šeimos, būkite narsios! Nepasiduokite sekuliarizuotai mąstysenai, kuri siūlo bendrą gyvenimą kaip pasiruošimą santuokai ar netgi jos pakaitalą!” – ragino popiežius.

“Deja, esame priversti pripažinti plintančią sekuliarizaciją, kuri veda prie Dievo išstūmimo iš gyvenimo ir skatina šeimų irimą Europoje”, – konstatavo jis.

Šventasis Tėvas taip pat ragino priimti įstatymus, kurie “palaikytų šeimų uždavinį gimdyti vaikus ir juo lavinti”.

“Kaip sako Bažnyčia, krikščioniškos šeimos liudijimas ir įsipareigojimas jai… yra labai svarbus”, – sakė jis.

Kroatijoje beveik 90 proc. gyventojų laiko save katalikais, tačiau šioje šalyje iš dalies pripažįstamos tos pačios lyties asmenų sąjungos, taip pat leidžiami abortai iki 10-osios nėštumo savaitės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...