2010 Lapkričio 07

Užsienis

Popiežius griežtai kritikuoja abortus, gina “vyro ir moters meilę”

veidas.lt

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį pašventindamas paminklą šeimai – Barcelonos Šventosios Šeimos bažnyčią (Sagrada Familia) – užsipuolė abortus ir gynė “vyro ir moters meilę”.

Aiškiai turėdamas omenyje abortus, 83 metų pontifikas sakė, jog Bažnyčia “priešinasi bet kokiai žmogaus gyvybės neigimo formai”. Vos prieš keturis mėnesius Ispanija priėmė įstatymus, pagal kuriuos moterims yra lengviau pasidaryti abortą.

Tik meilė ir tikėjimas gali nuvesti prie tikrosios laisvės, sakė popiežius, kreipdamasis į 6,5 tūkst. tikinčiųjų, susirinkusių milžiniškoje centrinėje Šventosios Šeimos bažnyčios navoje.

“Dėl šios priežasties Bažnyčia priešinasi bet kokiai žmogaus gyvybės neigimo formai ir remia visa, kas skatintų natūralią tvarką šeimos institucijos sferoje”, – sakė popiežius, po kurio pašventinimo Šventosios Šeimos bažnyčia virto bazilika.

Bažnyčia ragina socialiniu ir ekonominiu aspektais padėti moterims lavintis namuose ir darbe, o vyrams ir moterims, kurie tuokiasi šeimai sukurti, teikti “ryžtingą valstybės paramą”, pažymėjo Benediktas XVI, kuris vilkėjo auksu tviskantį drabužį ir buvo užsidėjęs mitrą.

Jis ragino ginti vaikų gyvybę kaip šventą ir neliečiamą dalyką nuo jų pradėjimo momento, deramai gerbti gimimo realybę ir teikti jai juridinę, socialinę ir įstatyminę paramą.

Popiežius, kuris permatomu “papamobiliu” važiuodamas į Šventosios Šeimos bažnyčią buvo susidūręs su gėjų protesto akcija, taip pat gynė tradicinę vyro ir moters sąjungą.

“Taip pat turi būti moralinė pažanga, tokia kaip rūpinantis šeimomis, ginant jas ir joms padedant, kadangi kilni ir nesugriaunama vyro ir moters meilė yra veiksmingas fonas ir pamatas žmogaus gyvybei nėštumo, gimimo, augimo ir natūralios pabaigos metu”, – pabrėžė pontifikas.

Šventosios Šeimos bažnyčios, kuri buvo pradėta statyti prieš 128 metus ir kuri dar nėra baigta, konsekravimo iškilmes stebėjo maždaug 6,5 tūkst. svečių, tarp jų – šimtai kunigų ir vyskupų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...