2014 Liepos 23

Popiežiškojo derbio aukojimas „Maracana“ stadione

veidas.lt


Ar Benediktas XVI aistringiau sirgo už Vokietiją nei Pranciškus – už Argentiną? Ar bent vienas popiežių žiūrėjo pasaulio futbolo pirmenybių finalą? Kaip iš tikrųjų buvo, greičiausiai ir nesužinosime. Bet šventenybių derbis vis dėlto įvyko. Ir futbolas atsidūrė arčiau tikėjimo, o tikėjimas – greta futbolo.

„Pradžioje buvo žodis. Tas žodis buvo pas Dievą. Ir žodis buvo Dievas.“ Evangelijos pagal Joną prologe apie futbolą nieko lyg ir nepasakyta.
Galbūt. Bet juk „žodis tapo kūnu ir gyveno tarp mūsų“. Stop. 266-asis šventojo Petro įpėdinis argentinietis Jorge Mario Bergoglio apie popiežiškąją misiją kalba vartodamas futbolo žodžius: „Aš taip pat turiu žaisti savąjį žaidimą. Tai yra kartu ir jūsų, ir visos Bažnyčios žaidimas. Melskitės, kad aš galėčiau žaisti šį žaidimą iki tos dienos, kai Viešpats mane pakvies pas save.“
Štai taip sportiškai ištartas žodis tapo kūnu, o kamuolys, futbolas, stadionas, sportinės aistros atsidūrė aukščiausiojo Bažnyčios hierarcho akiratyje.
Pasibaigęs pasaulio futbolo čempionatas taip pat atsidūrė Pranciškaus, Vatikano kurijos ir Šventojo Sosto spaudos salės akiratyje. Atsitiko keletas dalykų, kurie negalėjo atsitikti, tarkime, popiežiaujant Benediktui XVI. Arba Jonui Pauliui II. Nors Karolis Wojtyla buvo vadinamas Dievo atletu“ laipiojo po Alpes, plaukiojo baseine, mynė dviratį, jaunystėje spardė kamuolį, Vatikane buvo kitoks požiūris į sportą. Kita atmosfera.
Žurnalistas, Jono Pauliaus II atstovui spaudai Joaquino Navarro Vallsui uždavęs nelabai rimtą klausimą, už kurią komandą finale sirgs Šventasis Tėvas, būtų buvęs perlietas griežtu žvilgsniu. Popiežius ir futbolas? Tai tema, kuri Šventojo Apaštalų Sosto teritorijoje nebuvo aptarinėjama. Bent jau oficialiai.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 282014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-28-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...